מדליית כסף למאיירת עפרה עמית מטעם איגוד המאיירים האמריקאי

עבודתה של עמית, "אי שם בחוץ", שנוצרה עבור התערוכה "מסעות" במוזיאון ישראל בירושלים, זכתה במדליית כסף מטעם איגוד המאיירים האמריקאי ותוצג בתערוכה השנתית של האיגוד, שתתקיים במוזיאון לאיור אמריקאי בניו יורק

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

המאיירת הישראלית עפרה עמית זכתה במדליית כסף מטעם איגוד המאיירים האמריקאי, על האיור "אי שם בחוץ" שיצרה עבור התערוכה "מסעות" במוזיאון ישראל בירושלים. בעקבות הזכייה תוצג העבודה בתערוכה השנתית של איגוד המאיירים האמריקאי, שתתקיים בינואר במוזיאון לאיור האמריקאי בניו יורק.

איגוד המאיירים האמריקאי מציג מדי שנה תערוכה ובה כ–400 עבודות בולטות שנוצרו לאורך השנה על ידי מיטב המאיירים ברחבי העולם. העבודות נבחרות על ידי צוות שופטים המורכב מאנשי מקצוע בתחום: מאיירים, מנהלים אמנותיים ומעצבים. אלה בוחנים את אלפי היצירות שנשלחות לתחרות מדי שנה ובוחרים את האיורים הזוכים בקטגוריות שונות. היצירות הזוכות מוצגות בשלוש תערוכות המוצגות בזו אחר זו במוזיאון האיור האמריקאי ניו יורק, ובטקס הפתיחה של כל אחת מהתערוכות מוענקים הפרסים למאיירים הנבחרים.

"אי שם בחוץ" זיכה השנה את עמית במדליית כסף בקטגוריה המוקדשת לאיורים שנוצרו בעבור מוסדות. עמית יצרה את "אי שם בחוץ" לתערוכה "מסעות", שנפתחה במארס 2014 ושתינעל ב–28 במארס 2015. זהו איור המתפרש על פני כמה קירות בחלל הכניסה לתערוכה, המציעים למבקרים כמה פתחי כניסה אפשריים לחללי התצוגה האחרים. במרכז האיור ניצבת נערה אדומת שיער, היוצאת למסע סוריאליסטי שבו היא חווה שורה של אינטראקציות, בין היתר עם צבים מעופפים, כדור פורח המחובר לקנקן תה שממנו נמזגים כלבים גמדיים לתוך מגבעת הפוכה, כיסא נדנדה המחובר לצווארו של כלב ענק ועוד.

עמית היא בוגרת לימודי תקשורת חזותית בויצ"ו חיפה, ואיירה לאורך השנים שורה של ספרי ילדים וביניהם "התרנגולים והשועל" מאת ח.נ. ביאליק (2005), "בלתזר" מאת נורית זרחי (2006), "סבא בישל מרק" מאת נירה הראל (2007), "הסייחה הנסיכה" מאת מיריק שניר (2008) ו"זוזי שמש" מאת דפנה בן צבי (2009). ב–2010 זכתה בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים על הספר "כנפיים" שכתבה מאיה חנוך.

עפרה עמיתצילום: דודו בכר

היצירה "אי שם בחוץ" תוצג במוזיאון לאיור האמריקאי בניו יורק מ–7 ועד 30 בינואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ