נשיאת בצלאל, פרופ' אווה אילוז, הודיעה על התפטרותה

גורמים בבצלאל מייחסים את התפטרותה ליחסים עכורים עם המרצים. טענה נוספת היא שחבר המנהלים של האקדמיה לא היה מרוצה מהתבטאויותיה הפומביות השמאלניות

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

נשיאת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, פרופ' אווה אילוז, הודיעה היום על התפטרותה, לאחר כשנתיים בתפקיד. לדברי אילוז, היא הודיעה על עזיבתה הצפויה כבר בחודש יוני ליו"ר הוועד המנהל של בצלאל, דן מרידור, אולם המתינה עם ההודעה הרשמית, לטענתה, "כדי לסיים להכין את תוכנית ההבראה שאליה נכנס המוסד, עקב גירעון". הגירעון נצבר טרם בואה לתפקיד והיא מייחסת אותו לקיצוצים של ות"ת (ועדת התקצוב של המועצה להשכלה גבוהה). לדברי אילוז, היא תישאר בתפקידה עד לסוף השנה האקדמית הנוכחית.

גורמים בבצלאל מייחסים את התפטרותה של אילוז ליחסים עכורים עם המרצים, שהגיעו לשיאם ביוני השנה כאשר בעקבות תוכנית לפיטורי כמה עשרות מרצים, הגיש ועד המרצים של בצלאל עתירה לבית הדין לעבודה. שופט בית המשפט האזורי לעבודה בירושלים, איל אברהמי, קבע ב-26 ביוני כי בהליך שהוביל לפיטורים היו פגמים המצדיקים את ביטול המהלך, ולכן קבע כי הפיטורים המתוכננים לא יוכלו להתממש.

סיבה נוספת אפשרית שעלתה להתפטרותה של אילוז היא לחץ מצד גורמים בחבר המנהלים של האקדמיה, שלא היו מרוצים מהתבטאויותיה הפומביות השמאלניות של הנשיאה, וחשבו כי ביושבה בתפקיד כזה עליה לנקוט בגישה ממלכתית ונייטרלית יותר.

אווה אילוזצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ