ח"כ רגב פירסמה איור של לפיד מעשן ג'וינט בלי לתת קרדיט למאייר

סדרת האיורים של ראם שפירא נוצרה לפני כשנתיים ובמרכזה ראשי מפלגות רבים. "יש לי בעיה עם כל מי שמשתמש ביצירות ולא דואג לזכויות יוצרים", אמר המאייר

גיל נוה
יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל נוה
יובל סער

חברת הכנסת מירי רגב פירסמה אתמול בחשבון הפייסבוק שלה פוסט גינוי חריף נגד שר האוצר יאיר לפיד, לאור המשבר הפוליטי והבחירות העומדות בפתח. הפוסט כלל גם איור של לפיד שיצר ראם שפירא מסטודיו "סקילז", שבו נראה שר האוצר מעשן ג'וינט, מחייך, ואומר "הצלנו את הכלכלה הישראלית".

בפוסט לא ציינה ח"כ רגב את שמו של היוצר, והאיור פורסם לצד תמונת ארכיון של לפיד. מתחת לתמונות כתבה חברת הכנסת: "אין כוכבים ואין קוסמים. מספיק להציג מצגות שווא לציבור. הגיע הזמן שנתמקד בבחירת מפלגות גדולות ולא מפלגות נישה אופנתיות, שבאות רק לפגוע בציבור".

השר לפיד, מתוך סדרת האיורים של שפיראצילום: www.skillz.co.il / איור : ר

בהמשך דבריה נאמר כי "אנחנו הולכים לבחירות רק בגלל האגו של יאיר לפיד, שטובת המדינה לא מעניינת אותו. כל ההבטחות שלו מתקופת הבחירות לא יושמו. אני מקווה שהציבור יבין, לאחר סאגת יאיר לפיד וסאגת ציפי לבני, שיש לתת תמיכה למפלגת הליכוד ולנתניהו, כי אין לי ספק שהוא המועמד הנכון והראוי להיות ראש הממשלה".

יוצר האיור, ראם שפירא מסטודיו "סקילז" אמר אתמול ל"הארץ" שיצר את העבודה במערכת הבחירות הקודמת, לפני כשנתיים. זוהי עבודה אחת בסדרת איורים פוליטיים שיצר באותה רוח עוקצנית. בסדרה נכללים גם איורים של בנימין נתניהו ונפתלי בנט. "אני מניח שהיא חיפשה בגוגל תמונות של יאיר לפיד ומצאה את זה", אמר אתמול שפירא, "הייתי רוצה כמובן להאמין שהיא נכנסה לאתר שלי כי היא מתעניינת בעיצוב — אבל לא נראה לי שזה המקרה״.

רה"מ נתניהו, מתוך סדרת האיורים של שפירא צילום: www.skillz.co.il / איור : ר

הסדרה כולה היתה חלק מתרגיל בבצלאל בהנחיית רותי קנטור, אמר שפירא.

"במערכת הבחירות היתה אווירה של אופוריה ואתה מרגיש שהמתמודדים חיים בלה־לה־לנד. הם לא אשמים בזה שהם משלים אותנו, הם משלים את עצמם. כולם על איזשהו טריפ, סימום כזה — לפיד על הג׳וינט שהוא אמר שהוא לא עישן, ביבי על הגלידות — כנראה שזה מה שהוא אוהב להתמסטל ממנו — ובנט על ספריי של נמלים שהוא רצה להדביר אותם. איירתי, שמתי באתר שלי בתור דוגמאות לאיור, לא ממש כאמירה פוליטית״.

יש לך בעיה עם כך שח"כ רגב השתמשה בזה?

״יש לי בעיה עם כל מי שמשתמש ביצירות ולא דואג לזכויות יוצרים. זה מעצבן מאוד. אני חושב שזה בסדר שמשתמשים בעבודות, אין לי בעיה עקרונית עם זה, הרי הבעתי את התנגדותי ליאיר לפיד. אבל הבעתי גם את התנגדותי לביבי ולבנט. היא פשוט לקחה רק את החלק המתאים לה״.

מלשכתה של חברת הכנסת רגב נמסר: "נדמה שעיתונכם מחפש מהומה על לא מאומה. צוות משרדה של ח"כ מירי רגב חיפש תמונה במנוע החיפוש 'גוגל'. משהובא לידיעתנו כי היוצר ציפה לקבל קרדיט בגין שימוש בתמונתו פירסמנו מיידית בפוסט המקורי קרדיט ואת שם היוצר לרבות קישור לאתרו של היוצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ