בית הספר לפיסול "בסיס" עובר להרצליה, בהובלת יעקב דורצ'ין

לצוות המורים הוותיק יצטרף בין השאר הצלם מיקי קרצמן. המנכ"לית, עלי רונן: נציע מוסד אחר, מעשי יותר

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

בית הספר הוותיק לפיסול "בסיס" ששכן עד לפני כשנה בבית ינאי, יעבור למשכן חדש באיזור התעשייה של הרצליה ותוכנית הלימודים שלו תעודכן. בראש בית הספר, בתפקיד המנהל האמנותי, יעמוד הפסל יעקב דורצ'ין, חתן פרס ישראל לאמנות פלסטית, והאמן והסופר יאיר גרבוז ירכז את הפעילות התרבותית של בית הספר. בנוסף למגמות הפיסול והציור הקיימות, תיפתח בבית הספר מגמת צילום, שבה ילמדו מיקי קרצמן ושרון יערי. עוד יצטרפו לצוות המורים הוותיק של בית הספר האמנים יורי כץ וצביקה קנטור. בבית הספר החדש תפעל גם גלריה בה יוצגו תערוכות מתחלפות של אמנים ישראלים ולא ישראלים, אותה תאצור שלומית ברוייר.

"בסיס" הוקם ב–1993 בנתניה על ידי הפסל דוד זונדלוביץ', עבר לפני כעשר שנים למכללת הדסה נעורים שבבית ינאי והוא מנוהל על ידי עמותה. הלימודים בו נמשכים ארבע שנים, וכמות התלמידים הממוצעת בו בכל זמן נתון היא כמאה. בשנה האחרונה בית הספר לא פעל. עלי רונן, מנכ"לית בית הספר, אמרה כי המעבר להרצליה נועד להקל את הנגישות לסטודנטים, ובכך, היא מקווה, יהפוך בית הספר אבן שואבת גם לסטודנטים צעירים יותר מאלה שפקדו את בית הספר עד כה. הנגישות, לדבריה, היא לא רק פיזית, אלא גם בחשיבה מחודשת על תוכנית הלימודים שמציע בית הספר.

למרות שבישראל פועלים לא מעט בתי ספר לאמנות, מהם יוצאים מדי שנה מאות בוגרים, רונן עדיין סבורה שגם לבית הספר "בסיס" יכול להיות ביקוש גדול. "אנחנו מציעים אלטרנטיבה, אנחנו בית ספר אחר, שמאמין בעשייה ובעבודה ובהכרת החומר, בפיתוח של טכניקות עבודה מאוד בסיסיות. הגישה שלנו שונה משל בתי ספר אחרים. אנחנו מלמדים את האמנות כלימודי מקצוע".

לדברי רונן, יכללו הלימודים הרבה קורסים מעשיים והרבה עבודה מעשית, לצד קורסים עיוניים של לימודי תרבות, כשהכוונה היא לחשוף את התלמידים לגישות תרבויות שונות. "אנחנו מאמינים שבבניין החדש ילמדו יותר צעירים שרואים את עתידם כאמנים פעילים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ