שני ליטמן
שני ליטמן

מוזיאון חיפה לאמנות הודיע לאוצרת הראשית של המוזיאון, לאה אביר, כי החוזה שלה לא יחודש עם תום החוזה הנוכחי שלה, שאמור להסתיים בסוף חודש מארס הקרוב, כך נודע היום. אביר, בת 36, מונתה לתפקיד לפני תשעה חודשים בלבד. היא החליפה בתפקיד את האוצרת הקודמת של המוזיאון, רותי דירקטור, שהתפטרה מתפקידה לאחר שלוש שנים.

אביר היא בוגרת החוג לתולדות האמנות ולימודי אוצרות מתקדמים באוניברסיטת תל אביב ולמדה לתואר שני באוניברסיטת חיפה. בשנתיים שקדמו לכניסתה לתפקיד במוזיאון חיפה לאמנות, שימשה אביר כאוצרת עצמאית בתחום האמנות העכשווית ויועצת אמנותית לסדנאות האמנים בירושלים. היא עבדה בצוות האוצרות של ארגון האמנות הציבורית Creative Time בניו יורק על תערוכה רחבת היקף שהציגה עשרים שנה של אמנות מעורבת חברתית מרחבי העולם.

לאה אבירצילום: שי איגנץ

בין השנים 2010-2007 שימשה אביר אוצרת משנה ומנהלת תחום התוכן במוזיאוני בת ים. כיום היא מלמדת היסטוריה של אוצרות ותיאוריה של אמנות באקדמיה בצלאל ובתכונית ללימודי אוצרות של הטכניון בתל אביב. אביר הספיקה לאצור בחיפה כמה תערוכות, בהן תערוכה של האמן אולף ברוינינג ותערוכה של שרי כראל. בנוסף, הקימה וערכה יחד עם אבי לובין את מגזין האמנות "הנמל".

מנכ"ל מוזיאוני חיפה, ניסים טל, מסר בתגובה כי "לפני כתשעה חודשים נבחרה לאה אביר לתפקיד אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות ונחתם הסכם העסקה לשנה אחת, שיפוג ב-31 במארס 2015. מסיבות שאין המקום לפרטן, החליטה מועצת המנהלים של המוזיאון שלא להאריך את ההסכם לתקופה נוספת. אנו מאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה". לאה אביר ביקשה שלא להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ