נכדתו של פיקאסו מוכרת עבודות שלו בשווי של 290 מיליון דולר

הנכדה, שתיפגש עם הקונים בעצמה, פירסמה בעבר ספר ובו האשימה את הצייר המפורסם בכך שהרס את ילדותה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

נכדתו של הצייר פבלו פיקאסו מוכרת עבודות של סבה מהאוסף הפרטי שלה. הנכדה, מארינה פיקאסו, פירסמה בעבר את ספר הזכרונות "פיקאסו: הסבא שלי" ובו האשימה את הצייר המפורסם בכך הרס את ילדותה, בין היתר כתבה בספר כי פיקאסו "דחף את כל מי שהיה סביבו לעבר ייאוש". לדברי אחד מידידיה, היא מוכרת את העבודות כדי להותיר את העבר מאחוריה.

הנכדה תמכור את העבודות בעצמה ותיפגש ישירות עם הרוכשים. היא תציע למכירה לפחות שבע עבודות של הצייר, בהן הציור “(Portrait de femme (Olga", פורטרט מ–1923 של אשתו הראשונה, רקדנית הבלט אולגה קוקלובה. ההערכה היא כי הפורטרט יכול להימכר ביותר מ–60 מילון דולר. בנוסף יעמדו למכירה הציורים “(Femme à la Mandoline (Mademoiselle Leonie assie” מ–1911 במחיר התחלתי של 60 מיליון דולר, ו"Maternité" מ–1921 במחיר התחלתי של 54 מיליון דולר.

הנכדה גם מתעדת למכור את הווילה של פיקאסו בקאן. פיקאסו התגורר בווילה עם אשתו השנייה, ז'קלין רוק, והיא שימשה בעבר כמוזיאון וגלריה לעבודותיו. לאחרונה נודע כי בשנה החולפת נמכרו 2,820 עבודות של פיקאסו בסכום כולל של 448.7 מיליון דולר. בין היתר נמכר הדיוקן של אהובתו דורה מאר ב–22.6 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ