בעקבות פיטורי אוצרת מוזיאון חיפה התפטרו שני עובדים

אביר פוטרה בתחילת השבוע מתפקידה כאוצרת מוזיאון חיפה. היום הודיעו על עזיבתם האוצרת אורית בולגרו והמפיק ואיש התוכן גיא שובל. בולגרו: "בסיטואציה הזו לא ראיתי טעם להמשיך"

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

בעקבות פיטוריה של לאה אביר מתפקידה כאוצרת מוזיאון חיפה, עליהם נודע ביום ראשון השבוע, התפטרו שני עובדים נוספים מצוות האוצרות של המוזיאון — האוצרת אורית בולגרו והמפיק ואיש התוכן גיא שובל. בולגרו שימשה כאוצרת במוזיאון מאז חודש יוני 2014. לדבריה, "אני מאוד מאמינה בתוכנית שלאה ואני בנינו, ובסיטואציה הזו לא ראיתי טעם להמשיך, בשל משבר האמון שנוצר. הציעו לי להישאר, אך לא הייתי מעוניינת". גיא שובל, אמן רב תחומי ובוגר לימודי אמנות בסמינר הקיבוצים, מסר כי "אני עוזב את המוזיאון למרות האתגר המקצועי והעניין הרב שאני מוצא בו, וזאת עקב תחושה של חוסר יכולת לפעול באווירה הקיימת בסביבת העבודה". 

ממוזיאון חיפה לא נמסרה סיבה רשמית לאי חידוש החוזה של אביר, וגם לא נמסר מי אמור להחליף אותה בתפקיד. ראש החוג לתולדות האמנות באוניברסיטת חיפה, פרופ' יוני אשר, שהיה חבר בוועדה שבחרה את אביר לתפקיד, כינה את עזיבתה "שערורייה ומעשה שלא ייעשה". לדבריו, הוועדה בחרה את אביר לתפקיד משום שהיא היתה המועמדת המתאימה ביותר לתפקיד. "ראינו את מה שהיא עשתה כאוצרת במוזיאון בת ים ומצאנו שהיא הכי מתאימה. היא אדם עם ראש פתוח ורואה את האמנות העולמית".

אשר מספר שניסים טל, מנכ"ל מוזיאוני חיפה, אמר לו שהחליט לפטר את אביר משום שהגיע למסקנה שאינו יכול לעבוד איתה. "לטל קשה לעבוד עם אנשים שאינם סרים למרותו", מסביר אשר, "הוא טען שלאה לא יודעת לעבוד בצוות, אבל עובדה שכל הצוות שלה התפטר ברגע ששמעו שהיא עוזבת". אשר ציין עוד שכחלק מחוזה ההעסקה של אביר, שנכנס לתוקף לפני תשעה חודשים בלבד, היא גם אולצה לעבור להתגורר בחיפה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ