סגירת מרכז לחינוך לאמנות בת"א עלולה להוביל לפיטורי כ–50 אמנים

עיריית תל אביב החליטה לסגור את מרכז מאירהוף, השייך למוזיאון תל אביב, שבו מתקיימות סדנאות יצירה ליותר מ–2,000 תלמידים, ולשכן בו גני ילדים. המורים ייאבקו בהחלטה

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

עיריית תל אביב החליטה לסגור את מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות, שבו התקיימה פעילות של מחלקת החינוך של מוזיאון תל אביב. המרכז שוכן ברחוב דובנוב בתל אביב והמוזיאון חוכר אותו מהעירייה. במרכז מתקיימות סדנאות יצירה לילדים, בני נוער ומבוגרים, במגוון תחומים, בהם ציור, צילום, פיסול ועוד, והשנה לומדים בו 2,200 תלמידים. המרכז ייסגר במארס הקרוב, בעיצומה של שנת הלימודים, וכרגע לא ידוע איזה פתרון חלופי יימצא והיכן יתקיימו הסדנאות. במקביל, גם שיעורי האמנות של תלמידי בית הספר התיכון עירוני א' מתקיימים במקום, ולא ידוע לאן הם יועברו. פעילותם של אולם האירועים השוכן בבניין ושל קפה דובנוב 8, החביב במיוחד על פוליטיקאים ויועצי התקשורת שלהם, לא עתידה להיפגע כנראה.

הבוקר (שלישי) התקיימה פגישה של צוות המורים במרכז, המונה כ-50 אנשים, רובם אמנים פעילים, עם מנכ"לית מוזיאון תל אביב והאוצרת הראשית שלו, סוזן לנדאו. לעובדים נמסר כי העירייה החליטה לפנות את המרכז כדי לשכן בו גני ילדים עירוניים. לנדאו אמרה כי המוזיאון מנסה למצוא חללים חלופיים כדי שאפשר יהיה להמשיך את פעילות המרכז לחינוך לאמנות, אבל לעת עתה לא ברור מה יעלה בגורל הסדנאות. המורים חוששים כי פירוש הדבר שהיקף הפעילות החינוכית של המוזיאון תצומצם והם יאבדו את עבודתם.

בית הקפה דובנוב 8 ומאחוריו מרכז מאירהוף לחינוך לאמנותצילום: דניאל בר און

המורים הודיעו שבכוונתם לפתוח במאבק נגד סגירת המרכז ולגייס לצדם את תלמידי המרכז והוריהם. ועד עובדי המוזיאון יכנס פגישת חירום ביום חמישי כדי לדון בדרכים למחות נגד רוע הגזירה.

בעמוד הפייסבוק של מרכז מאירהוף נכתב היום לאחר הפגישה עם לנדאו: "אנו רואים במהלך זה מהלך דורסני, חסר שיקול דעת של עירייה וראש עירייה שמצד אחד מכריזים השכם והערב על חשיבותה של הפעילות האמנותית בעיר ומצד שני במו ידיהם הורסים וסוגרים מרכז חינוכי ותרבותי ותיק ומרכזי בעיר (...) היותו של המרכז חלק ממוזיאון תל אביב, ואיכות מוריו, הופכים אותו למרכז מקצועי ייחודי מסוגו לתרבות ואמנות בתל אביב. המרכז מקנה לילדי העיר ותושבי הסביבה, על כל שכבות הגיל של תושביה, פעוטות עד גימלאים, מקום חינוכי ותרבותי מרשים שבו הם יכולים להתפתח ולרכוש כלים אמנותיים מקצועיים".

עיריית תל אביב מסרה בתגובה: "כתוצאה מהגידול המבורך במספר הילדים במרכז העיר נוצר צורך מיידי לספק גני ילדים ובתי ספר יסודיים במרכז העיר. בשנים האחרונות העירייה משקיעה מאמץ גדול ומשקיעה משאבים רבים לאיתור בנייה והשמשת מבנים לצרכים הדחופים של מערכת החינוך. המבנה הנדון, ששימש בעבר כבית ספר, נדרש כעת לייעודו המקורי בעבור כיתות גן ובית ספר. בנוגע לסדנאות שמתקיימות במרכז, הן שייכות למוזיאון תל אביב וההחלטה הנוגעת להמשך פעילותן נתונה בידיו. העירייה פועלת בשיתוף עם הנהלת המוזיאון ומתקיימים דיונים על עתיד הפעילות". אגב, ראש העיר, רון חולדאי, גם משמש כיו"ר חבר הנאמנים של המוזיאון. דוברת המוזיאון, אורית אדרת, מסרה: "המוזיאון עושה כל מאמץ למצוא פתרונות חלופיים להמשך קיום הפעילות והעסקת המורים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ