שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

מפגש קריקטוריסטים למען חופש הביטוי יתקיים מחר ב–18:00 במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון. באירוע, שיתקיים תחת הכותרת "קווים אדומים", יתקבצו כמה קריקטוריסטים ישראליים כדי לדון בין היתר על מהותה של הקריקטורה הפוליטית, בעקבות הפיגוע שהתרחש בשבוע שעבר במערכת העיתון "שארלי הבדו" בפריז.

הגיליון של "שארלי הבדו" שיצא השבועצילום: אי־אף־פי

במוזיאון מגדירים את האירוע, שאותו ינחה המאייר והקריקטוריסט מישל קישקה, כ"שיעור באזרחות" שבו ידברו המשתתפים על הקריקטורה הפוליטית, תפקידה, נחיצותה והרלוונטיות שלה בימינו. כן ישוחחו עם הקהל על ההיבט הביקורתי כחלק מהותי של הקריקטורה הפוליטית, וישאלו האם לקריקטוריסטים צריכים להיות קווים אדומים בבואם ליצור קריקטורה כזאת.

בדיון ישתתפו שורה של מאיירים המפרסמים קריקטורות פוליטיות בישראל – קישקה, אורי פינק, שי צ'רקה, עידו אמין, שלמה כהן ואבי כץ – לצד פרופסור דני פילק מהמחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון, יו"ר איגוד הקריקטוריסטים הישראלי (אק"י) נמרוד רשף, וכן גלית גאון והילה זהבי ממוזיאון הקומיקס.

מאז הטבח במערכת העיתון הפריזאי "שארלי הבדו" נתלו על קירות מוזיאון הקומיקס קריקטורות שהתפרסמו בכל העולם והתייחסו לאירוע הזה, ותערוכה מאולתרת זאת תלווה את מפגש הקריקטוריסטים. הכניסה לאירוע חופשית .

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ