"הנכס", ספר הקומיקס של רותו מודן, יעלה כאופרה בשיקגו

הספר עטור השבחים עובד למחזה אופראי שיבוים בידי אריק איינהורן ויעלה בבכורה ב–25 בפברואר בבית האופרה של שיקגו

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"הנכס", ספר הקומיקס עטור השבחים של רותו מודן, יזכה לעיבוד אופראי שיעלה בבכורה ב–25 בפברואר בבית האופרה של שיקגו. את האופרה החדשה כתב המלחין הפולני ולאד מרהולץ, והיא "מסופרת באמצעות השפה המוסיקלית של כלייזמר", כמצוין באתר האינטרנט של בית האופרה, הנחשב לאחד המובילים בארצות הברית. יביים את האופרה אריק איינהורן.

"הנכס" של מודן שראה אור ב–2013, זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל הקומיקס החשוב באנגולם, צרפת, וכן בפרס אייזנר – הפרס היוקרתי ביותר בתחום הקומיקס (שבו זכתה מודן גם על ספר הקומיקס הקודם שלה, "קרוב רחוק").

עלילת האופרה תספר על רגינה סגל (מצו סופרן ג'יל גרוב) ונכדתה מיקה (סופרנו אן סלובין), היוצאות לוורשה בניסיון להחזיר לרשותן נכס שהיה שייך בעבר למשפחתן ונגזל בימי מלחמת העולם השנייה. בפולין נאלצת הסבתא להתמודד עם אמיתות כואבות מעברה, הכוללות גבר בשם רומן גורסקי (בריטון ג'יימס מדלנה) ואילו הנכדה מתיידדת עם מדריך התיירים הפולני שלהן (בריטון נתניאל אולסון).

צילום: ללא קרדיט

לפי אתר האופרה של שיקגו, ההחלטה להציג את האופרה "הנכס" במקביל לאופרה אחרת המוצגת בבית האופרה של שיקגו, "השליח", התקבלה בהשראת חייו וזהותו התרבותית של המלחין הסובייטי המנוח מצ'יסלב ויינברג (שהלחין בין היתר את האופרה "השליח"). כיהודי־פולני וכבנו של מנהל תיאטרון יידי, שנותיו המעצבות של ויינברג היו רוויות במוסיקת כלייזמר ומוסיקה יהודית – השפעות שניכרו בעבודותיו לאורך השנים, נכתב באתר האופרה, "והוא, בדומה לדמותה של רגינה סגל מ'הנכס', נמלט ממולדתו כדי להימלט מפני הכיבוש הנאצי". רוב בני משפחתו של ויינברג נספו בשואה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ