ציורים של ראובן רובין ואביבה אורי יועמדו למכירה פומבית

במסגרת המכירה שתתקיים במוצאי שבת יוצעו למכירה יצירות מאוסף עמי וגבי בראון, יצירות מאוסף נחמה ואשר רוזנבלום, מאוסף חברת אי־די־בי ומעיזבון המשורר חיים חפר

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

במוצאי שבת הקרובה ובזו שאחריה יערכו שני חלקי המכירה הפומבית החצי שנתית של אמנות ישראלית ובין לאומית של בית המכירות הפומביות תירוש. במסגרתן יוצעו למכירה יצירות מאוסף עמי וגבי בראון, יצירות מאוסף נחמה ואשר רוזנבלום, מאוסף חברת אי־די־בי ומעיזבון המשורר חיים חפר.

שני הציורים בעלי ההערכה הגבוהה ביותר שיוצעו הם "חמניות" של ראובן רובין המוערך ב-50-80 אלף דולר, ו-Scrollery של מרדכי ארדון מ-1960, המוערך גם הוא ב-50-80 אלף דולר. בין הציורים שיוצעו למכירה מאוסף עמי וגבי בראון ניתן למצוא שני ציורים של אביבה אורי, האחד מהם מוערך ב-6,000-8,000 דולר, והשני מוערך בסכום של 1,500-2,000 דולר. ציור נוסף של אביבה אורי, "ונוס", ציור שמן על בד, מאוסף נחמה ואשר רוזנבלום, מוצע למכירה והוא מוערך ב-30-40 אלף דולר. אשר ונחמה רוזנבלום היו הוריו של מבקר האמנות והעיתונאי אדם ברוך, שכתב על האוסף של הוריו, "הוריי היו בין הקונים הראשונים, הספורים, של רפי לביא הצעיר. קנייה בכסף. ובכן, התחנכתי כנער גם על פי רפי לביא. מסביב בוז ללביא, והנה, צא וראה, 'משפחה מהפועל המזרחי' אוספת אותו". מאוסף נחמה ואשר רוזנבלום יוצעו למכירה גם עבודות של אורי לפשיץ, יגאל תומרקין, תדאוש קנטור ועוד. מאוסף עמי וגבי בראון יוצעו למכירה גם עבודות של חגית לאלו, לאה ניקל, מיכל נאמן, רפי לביא, משה גרשוני ועוד.

ראובן רובין, "חמניות"צילום: ליאור יורפסט

מעזבונו של המשורר חיים חפר יוצע למכירה ציור של יוסל ברגנר, "פרחים", המוערך ב-3000-5000 דולר, וקולאז' על נייר של יאיר גרבוז, המוערך ב-350-500 דולר. עוד יוצעו למכירה ציור של אורי ריזמן, "תינוק בעגלה", משנות ה-70', שמחירו ההתחלתי נע בין 40-60 אלף דולר וציור נוסף של ריזמן, "נוף", שמוערך ב-30-50 אלף דולר. ציור שמן על בד של יוסף זריצקי יוצע למכירה תמורת 30-50 אלף דולר. מקרב האמנים העכשוויים יותר יוצעו למכירה פסל של סיגלית לנדאו, "הגז" מ-2005, שמוערך ב-28-35 אלף דולר, ציור של זויה צ'רקסקי, "מאו", מ-2008, המוערך בסכום של 18-25 אלף דולר, וכן עבודות של ערן רשף, אורי גרשט וניר הוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ