ועד עובדי מוזיאון תל אביב הכריז על סכסוך עבודה

העובדים מוחים על כוונת העירייה לצמצם את מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות

שני ליטמן
שני ליטמן
שני ליטמן
שני ליטמן

ועד עובדי מוזיאון תל אביב הכריז היום על סכסוך עבודה בשל מה שהוא רואה כאיום על קיומו של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות, השוכן בבניין של העירייה ברחוב דובנוב בעיר.
לפני כשבועיים הודיעה העירייה כי מוזיאון תל אביב, שחוכר ממנה את המבנה ברחוב דובנוב בו התקיימו עד כה חוגי האמנות, יאלץ לפנות את המבנה בסוף חודש מרץ הקרוב, על מנת לאפשר פתיחת גני ילדים במקום.

העירייה נימקה זאת בטענה שישנה מצוקת גנים חמורה בעיר ולכן יש צורך להכשיר במקום כיתות לשנה הבאה. עובדי המרכז, המונים כ-50 אמנים, החליטו לפתוח במאבק ציבורי וועד עובדי המוזיאון התייצב לצידם. העובדים חוששים גם לגורלם של חוגי האמנות, שבהם משתתפים כ-2,200 ילדים, בני נוער ומבוגרים, וגם חוששים כי צמצום הפעילות במקום תביא לפיטוריהם.

בשבוע שעבר הודיעה עיריית תל אביב כי החליטה לסגת מהכוונה לפנות את המבנה כולו, וכי נבדקה אפשרות לצמצם את השטח הנדרש לגני הילדים, במידת האפשר, כדי לא לפגוע בפעילות המרכז. "הוחלט על צמצום שטח גני הילדים לחלק מהקומה הראשונה בלבד, בעוד יתר המבנה ימשיך לשמש את הסדנאות, וככל שיידרש יוקצה שטח נוסף במוזיאון או בבית הספר לאומנויות", נמסר בהודעת העירייה. למרות ההודעה החליט ועד העובדים להכריז על סכסוך העבודה.

סוזן לנדאו, מנכ"לית ואוצרת ראשית של מוזיאון תל אביב אמרה אתמול כי הלימודים במרכז ימשיכו כרגיל בשנה הנוכחית וגם בשנה הבאה, מלבד שתי סדנאות, סדנת הפיסול וסדנת הקרמיקה, הממוקמות בקומה הראשונה בבניין ברחוב דובנוב, והן אלה שהוחלט כי ייאלצו להתפנות בחודש אפריל על מנת לאפשר לפתוח במקומן כיתות של גני ילדים. "יכול להיות שכבר ביום חמישי נוכל להגיד שפתרנו גם את הסוגיה האחרונה בעניין הזה ובזה זה נגמר", אמרה לנדאו. "אני לא מבינה למה העובדים יוצאים למאבק, למרות ששום דבר לא קרה".

לדברי האמן שי עבאדי, יו"ר ועד המורים של המוזיאון ומורה ותיק במרכז לחינוך לאמנות, גם התוכנית הנוכחית פירושה פגיעה אנושה בפעילות המרכז. "הבעיה המרכזית היא שלא נשארו חללים אחרי שנלקחו כבר בשנים האחרונות חללים למסעדה שפועלת בדובנוב, לאולם האירועים שנפתח שם ולמשרדים", אומר עבדי. "כל זה צמצם בצורה דרסטית את שטח המרכז. איך בדיוק נדחוס 2,200 תלמידים על פני שתי קומות? זה מקום שיש בו פעילות מהבוקר עד הערב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ