גיבורת העל המוסלמית שנלחמת בגזענות בסן פרנסיסקו

מודעות אנטי־מוסלמיות שפורסמו על גבי אוטובוסים בעיר גרמו לאמן אלמוני להגיב: הוא הדביק על גביהן את דמות גיבורת הקומיקס "מיסיס מארוול" בצירוף כיתובים שיוצאים נגד גילויי גזענות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

גיבורת על החלה באחרונה להילחם בגזענות בסן פרנסיסקו. ארגון ימני קיצוני ששמו AFDI החל בשבועות האחרונים לפרסם על גבי אוטובוסים בעיר מודעות איסלאמופוביות, שבין היתר משוות את האיסלאם לנאציזם. בעקבות זאת, אמן אלמוני הדביק על גבי המודעות את דמותה הססגונית של "מיסיס מארוול קאמאלה חאן" — גיבורת על שהאלטר אגו שלה הוא נערה אמריקאית פקיסטאנית מוסלמית — בצירוף כיתובים שיוצאים נגד גילויי גזענות. תמונות של היצירות הועלו בדף הפייסבוק "Street Cred".

כך, למשל, על גבי אחד האוטובוסים מופיעה דמותה של מיסיס מארוול כשהיא מניפה אגרוף, ולצדה מופיע הכיתוב: "קריאה לכל הממזרים צרי האופקים: עצרו את השנאה". חלק מהמלים נוספו על ידי האמן האלמוני, וחלקן נותרו מהמודעה המקורית. על גבי אוטובוס אחר מתנוססת דמותה של גיבורת העל המוסלמית לצד הכיתוב "חופש הביטוי אינו רישיון להפיץ אלימות. עצרו את השנאה".

העובדה שלא ידוע מי האמן שאחראי לכיסוח הפרסומות (אד־באסטינג) הזה לא הפריעה לרבים להביע תמיכה במעשיו. כך למשל, בין היתר, ג'יי וילו וילסון, כותבת של הקומיקס "מיסיס מארוול", צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "מישהו מדהים צייר גרפיטי של מיסיס מארוול על מודעות אוטובוסים אנטי־מוסלמיות בסן פרנסיסקו. הפיצו אהבה". בציוץ אחר כתבה וילסון: "בשבילי הגרפיטי הוא חלק מהשיח על חופש הביטוי". היא הזמינה את העוקבים שלה להגיב ולהביע דעה בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ