אוסף ייחודי של גולגלות ודובים יוצע למכירה בסותביס

אוסף של מוכר אנונימי יימכר בחודש הבא בבית המכירות סותביס בלונדון. לצד הדובים והגולגלות, מציע האספן למכירה גם אוסף אמנות עכשווית בשווי 25 מיליון ליש"ט, שכולל עבודות של אנדי וורהול, מארק רותקו, טרייסי אמין ואמנים חשובים אחרים

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

מכירה יוצאת דופן של אוסף פרטי תיערך בחודש הבא בבית המכירות סותביס בלונדון. האוסף כולל כמה תחומים, וחלק ממנו מוקדש לחיבתו של המוכר האנונימי לחפצים בצורת גולגלות ודובים. במשך כמעט ארבעה עשורים הוא אסף חפצים שונים הקשורים לשני הנושאים הללו, החל מאביזרי הלוויות מהמאה ה-16 ועד משחקי וידיאו מהמאה ה-20. לצד הדובים והגולגלות, מציע האספן למכירה גם אוסף אמנות עכשווית בשווי 25 מיליון ליש"ט, שכולל עבודות של אנדי וורהול, מארק רותקו, טרייסי אמין ואמנים חשובים אחרים.

אלכס ברנצ'יק, האחראי על אוסף האמנות שיוצע למכירה, אמר כי מדובר ב"חוויה קרנבלית". האוסף יוצג במשך שבוע לצפייה מוקדמת, והמכירה עצמה תיארך שלושה ימים, בין ה-12-10 במארס, בסניף הלונדוני של בית המכירות. דייוויד מקדונלד, האחראי מטעם סותביס על אוסף החפצים המשונים, הוסיף כי "כל מחלקה בסותביס, חוץ ממחלקת היינות, מיוצגת במכירה הזאת. זה מאוד נדיר ומדגים את רוחב האופקים של האיש שבנה את האוסף הזה". בית המכירות מתכוון ליצור מחדש, במידת האפשר, את האופן שבו הבעלים של האוסף הציג אותו בביתו הפרטי. "בפעם הראשונה שבה נכנסתי לשם, זה היה מראה לא יאמן", אמר ברנצ'יק, "היו שם אורות ניאון, ואז עבודות של וורהול ודמיאן הירסט, קולות של מיצבי וידיאו ומים שזרמו במרכז הרצפה. אפשר היה לבלות שם שעות ואפילו ימים בחדרים הללו. המניע לאספנות הזו היה בעיקר אסתטי, ופחות מטעמי ערך", ציין. המוכר האנונימי נהג לאסוף דובים משנת 1976 וגולגלות משנת 1979.

מתוך המכירהצילום: סותביס

המכירה תכלול 500 פריטים, החל מפריטים זולים יחסית, כמו פסלון דוב מאבן מניו מקסיקו, שמוערך ב-120-80 ליש"ט, ועד פסל ברונזה חום של רמברנט בוגטי המוערך ב-70-50 אלף ליש"ט. עוד בין החפצים שיוצעו למכירה, אפשר למנות קופסאות סוכריות טופי, פחיות קוקה קולה, מערבבי קוקטיילים ובובת דוב קוטב בגובה 2.5 מטר. באגף הגולגלות יוכלו הרוכשים למצוא מכשיר טלפון מפלסטיק בצורת גולגולת, שמוערך ב-150-100 ליש"ט, או מקטרות אופיום בצורת גולגלות מהמאה ה-19, שמוערכות ב-200-100 ליש"ט.

באוסף האמנות שיוצע למכירה נמצאים כמה מהאמנים המרכזיים של שנות אחרי מלחמת העולם השנייה באירופה, כמו גיאורג בזליץ, זיגמאר פולקה, אלברטו ג'קומטי ועוד. באוסף מוצע למכירה ציור קטן של מארק רותקו, המוערך בין 3-2 מיליון פאונד, ועבודה של אד רושה, שמוערכת בין 1.8-1.2 מיליון ליש"ט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ