ויראלי: שרה נתניהו מצביעה על מפגעים בתל אביב

בעקבות הסרטון של משפחת נתניהו עם מושיק גלאמין יצרו שני סטודנטים ממכללת ACC, תומר רבינא וחן אשכנזי, גרפיטי של שרה נתניהו בנקודות עירוניות שונות בתל אביב

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

בעקבות סרטון התדמית של משפחת נתניהו עם מושיק גלאמין, בו מתואר בית ראש הממשלה כ"מיושן ורעוע", יצרו שני סטודנטים לקופירייטינג ממכללת ACC ע"ש תרצה גרנות, חן אשכנזי ותומר רבינא, גרפיטי של שרה נתניהו.

השניים העלו לעמוד הפייסבוק של המכללה תמונות שמראות את הגרפיטי של נתניהו בנקודות אסטרטגיות בעיר, כך שנראה כאילו היא מצביעה על מפגעים שונים, כמו חסר בית ישן על ספסל, קירות מתפרקים ומרזב דולף. הצילומים זכו למאות שיתופים.

רבינא, בן 29, סיפר כי לצד לימודי הפרסום והקופירייטינג הוא עוסק בצביעת בתים וציורי קיר. לדבריו, העבודה היתה חלק מתרגיל בשיעור גרפיטי, בו נדרשו הסטודנטים ליצור גרפיטי שמשלב אמירה עם מיקום מסוים במרחב. 

"מצאנו כל מיני מקומות עם צבע מתקלף, סדקים וכו', וחשבנו שזה יכול להיות מצחיק אם נשים שם את שרה מצביעה על תחלואי העיר".

רבינא אמר שלמרות שהוא מעריץ את אמן הגרפיטי הבריטי והפוליטי בנקסי, בעבודה על שרה נתניהו לא היה שום ניסיון לאמירה פוליטית. "השאיפה היא להשתמש במרחב האורבני כחדר משחקים. אנחנו מסתכלים על זה כמו אנשים בלי נטייה פוליטית. לקחנו את הנושא החם הזה עכשיו ברשת ורצינו להוציא אותו לרחוב. זה היה יכול לקרות עם כל אחד אחר אם הוא היה כרגע חם באותה מידה. היא פשוט היתה שם, זה היה המומנטום. זו סיטואציה מצחיקה ומגוחכת". למרות זאת, לדבריו, אחת התגובות הנפוצות לתמונות שהעלו לרשת היתה "שמאלנים מסריחים". 

רבינא מודע לכך שציור מחתרתי על קירות הוא למעשה עברה על החוק, וטוען שהמכללה לא עודדה את הסטודנטים לכך, למרות שהתרגיל עוסק בגרפיטי. "לא אישרנו לאף אחד שהגרפיטי הזה באמת קיים. עד שלא יראו את זה בשטח, אף אחד לא יכול להוכיח שהגרפיטי הזה באמת קיים. הוצאנו את השבלונה עצמה לרשת כדי שאנשים אחרים יוכלו לעשות עם זה עבודות בבית, להפוך לממים מצחיקים. אם מישהו יחליט לעשות מזה גרפיטי, זה עניין שלו. אנחנו רוצים עכשיו לעשות מדבקות שקופות שאנשים יוכלו לשים בבית על סדקים שיש להם בקירות".

אז הגרפיטי קיים בפועל או לא?

"אני משאיר את זה באפילה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ