שני ליטמן
שני ליטמן

אמן הגרפיטי המחתרתי הבריטי בנקסי, העלה אתמול (רביעי) לאינטרנט סרטון באורך שתי דקות, שבו נראית העיר עזה על חורבותיה, ובפינות שונות עבודות גרפיטי שיצר, ככל הנראה, במקום. "הפכו את השנה הנוכחית לזו שבה תגלו יעדים חדשים", נכתב על המסך בסגנון סרטים המפרסמים יעדי תיירות, ובאותו סגנון ממשיך הסרטון להראות איך נראית העיר "הרחק ממסלולי התיירים" — דרכים הרוסות, חומות, ילדים הבוהים בבתים שהופצצו במבצע צוק איתן בקיץ האחרון.

אחד הכיתובים מסביר כי 18 אלף בתים נהרסו כתוצאה מההפצצות הישראליות. כיתוב אחר מציין כי התושבים אוהבים את המקום כל כך, שאינם עוזבים לעולם, ומציין בסוגריים, כי למעשה אינם יכולים לעשות זאת. צפו בסרטון:

בווידיאו נראות כמה מעבודותיו האחרונות של בנקסי, הכוללות ילדים מתנדנדים על מגדל שמירה, הורה מתאבל על ילדו בתוך מבנה הרוס וחתול משחק בערימת ברזלים חלודים. בסרטון כותב בנקסי: "אחד התושבים בא ושאל אותי מה אומר הגרפיטי של החתול. אמרתי שרציתי להראות את ההרס בעזה בכך שאפיץ תמונות באתר שלי, אבל באינטרנט אנשים מסתכלים רק על תמונות של חתולים". אחד התושבים הפלסטינים מתייחס בווידיאו לציור החתול ואומר, "החתול מצא משהו לשחק איתו, אבל במה ישחקו הילדים שלנו"?

בסוף הסרטון נראית כתובת על קיר: "אם נמשוך ידינו מהקונפליקט בין בעלי הכוח לחסרי הכוח, הרי שאנחנו מתייצבים לצד בעלי הכוח, אנחנו לא נשארים ניטרליים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ