עובדי מוזיאון תל אביב הכריזו על שביתת אזהרה

השביתה, בעקבות החלטת העירייה לצמצם את פעילות חוגי המוזיאון במרכז מאירהוף, תתקיים מחר בין השעות 15:00-13:00. בזמן השביתה תימנע כניסת מבקרים למוזיאון.

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

עובדי מוזיאון תל אביב הכריזו על שביתת אזהרה בעקבות החלטת העירייה לצמצם את פעילות חוגי המוזיאון במרכז מאירהוף. השביתה תתקיים מחר (3.3) בין השעות 13:00-15:00, בזמן חופשת פורים ופעילויות לילדים המתקיימות במוזיאון לרגל החג. בזמן השביתה תימנע כניסת מבקרים למוזיאון.

במקביל הודיעה קרן מאירהוף לוועד עובדי המוזיאון כי היא שוקלת את צעדיה בתגובה להחלטת העירייה, שכן התרומה להקמת הבניין מצד הקרן היתה ייעודית ותלויה בכך שהוא ייועד לצורכי חינוך לאמנות. ליז טרקניסקי, נציגת קרן מאירהוף בישראל, אמרה כי איש לא יידע את הקרן בכוונות לשנות את אופי השימוש בבניין, ונציגי הקרן קראו על כך בעיתונות. "התרומה נעשתה ב–1992 במטרה להפעיל סדנאות לאמנויות. אנחנו עוקבים אחרי המצב בדאגה רבה ועובדים כדי להגיע להסכמה ופתרון שיאפשר למרכז להמשיך את הפעולות שלו. אנחנו נתנו את התרומה כדי להפעיל מרכז לאמנויות כשלוחה של מוזיאון תל אביב. זאת המטרה. זה לא ניתן לשינוי. ואנחנו מקווים שאפשר להגיע להבנה שמקובלת על כולם", אמרה. לשאלה אם ישקלו נקיטת צעדים משפטיים, אמרה נציגת הקרן: "אנחנו בודקים כרגע את כל האפשרויות. נכנסים לדיונים ושיחות ונשקול צעדים בהתאם".

לדברי ועד עובדי מוזיאון תל אביב, שביתת האזהרה היא מהלך ראשון במסגרת סכסוך העבודה שעליו הכריזו העובדים בעקבות החלטתו של ראש העיר תל אביב רון חולדאי, המכהן גם כיו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון, להסב חלק משטחי המרכז לחינוך לאמנות לטובת פתיחת כיתות גן לילדים בשנת הלימודים הבאה. מורי המרכז טוענים שצמצום שטחי הפעילות יביא לצמצום פעילות המרכז ולפיטורי עובדים. הם מוחים על כך שהנהלת המוזיאון מסרבת להבטיח תעסוקה לכל עובדי מרכז מאירהוף גם לשנים הבאות.

במקביל לשביתת האזהרה, תיערך התכנסות של העובדים השובתים מול הכניסה למוזיאון, אליה אמורים להגיע אישי ציבור התומכים במאבק, בהם חברי הכנסת דב חנין ואילן גלאון, וכן חברי מועצת העיר תל אביב, מיקי גיצין, שלי דביר וציפי ברנד.

בתחילת ינואר הודיעה עיריית תל אביב כי בשל מצוקת גני הילדים בעיר יוסב הבניין שברחוב דובנוב, בו שוכן מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות, למבנה שבו ישוכנו גני ילדים, והמוזיאון נדרש לפנות את החוגים המתקיימים בו עד לחודש מרץ, באמצע שנת הלימודים. המורים ועובדי המרכז פתחו במאבק, ואז העירייה הודיעה כי היא מוכנה לצמצם את מספר הגנים שיוקמו במקום מארבעה לשניים. גם הודעה זו לא הניחה את דעתם של עובדי המרכז, משום שפירושה פינוי סדנאות הכוללות ציוד כבד, כמו תנור לשריפת קרמיקה שמשמש את סדנאות הפיסול וחדר חושך שמשמש את סדנת הצילום. לטענת ועד עובדי המוזיאון, שהתייצב לצד עובדי מרכז מאירהוף, "עיריית תל אביב מתהדרת ב'הצעת הפשרה' שהציגה למורים ולתלמידים. אלא שבמסגרת פשרה זו, נדרשים המורים לוותר על חללים נכבדים של המרכז, זאת ללא התחייבות בכתב על המשך קיומה של הפעילות - אף לא לשנה אחת מלאה! לפיכך, חרדים המורים כי בסוף שנת הלימודים הקרובה - ימצאו עצמם מפוטרים לאלתר וללא מבנה אלטרנטיבי שיוכל להמשיך את קיום הפעילות".

מהנהלת מוזיאון תל אביב נמסר כי "המוזיאון מצא פתרון הולם לסדנת הפיסול והיא תמשיך  לפעול בתוך מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות. לסדנת הקדרות נמצא חלל חלופי בבניין, הנבדק בימים אלה מבחינת בטיחות. כמו כן התחייב המוזיאון לסיים את שנת הלימודים כסדרה ולפתוח את שנת הלימודים הבאה במועדה. הנהלת המוזיאון מנהלת פגישות עדכון קבועות עם נציגות העובדים". לדברי המוזיאון, תנורי הקרמיקה יישארו בקומת הקרקע של הבניין ואילו סדנאות הקדרות והפיסול יתקיימו בקומה הראשונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ