ויליאם לואי־דרייפוס מוכר את אוסף האמנות כדי לתמוך בילדים משכבות מצוקה

המיליארדר, אביה של השחקנית ג'וליה לואי־דרייפוס, החליט למכור את אוסף האמנות שלו כדי לתמוך בבי"ס לילדים משכבות מצוקה בניו יורק

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

המיליארדר ויליאם לואי־דרייפוס, איש עסקים ואספן אמנות, ואביה של השחקנית ג'וליה לואי־דרייפוס ("סיינפלד", "ויפ"), החליט למכור את אוסף האמנות שלו במטרה לתמוך בבית ספר מיוחד המיועד לילדים משכבות מצוקה, ונמצא ברובע הארלם שבניו יורק.

לואי־דרייפוס, בן 82, אסף במשך 50 השנים האחרונות 3,500 יצירות אמנות, ששווין מוערך בין 10-50 מיליון דולר. באוסף של לואי־דרייפוס נכללים אמנים פחות אופנתיים בשוק האמנות כיום, כמו לאונרדו קרמוניני, ג'ורג' בורוג'י, ז'אן דובופה, הלן פרנקנטלר וביל טיילור, אבל גם כמה אמנים מבוקשים מאוד כרגע, שמחירי יצירותיהם גבוהים מאוד, כמו אלברטו ג'קומטי. האוסף שלו היה לאחרונה נושא לסרט תיעודי.

לואי־דרייפוס החליט לתרום את הרווחים ממכירת האוסף שלו לבית הספר בהארלם אחרי שצפה בכתבה על העמותה שמפעילה אותו בתוכנית "60 דקות". הכתבה הסבירה את הגישה החדשנית שנוקט הארגון, של ליווי ילדים בסיכון "מהעריסה ועד לקולג'", במטרה לשבור את מעגל של העוני, והרעיון דיבר אל לבו, כך דיווח האתר "ברונ'ז".

ויליאם לואי־דרייפוס ובתו ג'וליהצילום: בלומברג

"הבנתי בוקר אחד שהילדים שלי לא צריכים להיות יותר עשירים ממה שהם", אמר, "והם לא זקוקים לשלל מהאוסף שלי". ללואי־דרייפוס גם לא היה עניין בתרומת האוסף היקר למוזיאון כלשהו. "ממילא לא התכוונתי שזה ילך למומה או למטרופוליטן", אמר. במקום זאת, הוא העביר את מרבית האוסף לטובת קרן שהקים על שמו, והוא מתכוון למכור אותו בהדרגה בשנים הקרובות, בהתאם לתנאי השוק ולדרישה לאמנים מסוימים. בעוד שרבים מהאמנים הפחות ידועים באוסף זוכים כרגע למחירים לא גבוהים במיוחד בשוק, הרי שהרוח עשויה להשתנות במהירות. לרשות עמותת בית הספר יעמוד הון הולך וגדל שבו תוכל לעשות שימוש במשך הזמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ