תושב עזה טוען: שוכנעתי במרמה למכור עבודה של בנקסי תמורת סכום זעום

האיש, ראבי דארדונה, אמר לבי־בי־סי כי פותה למכור את הציור, של אלה יוונייה, על הדלת האחרונה שנותרה בביתו לאחר שהוחרב, תמורת 175 דולר בלבד

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תושב עזה טוען ששוכנע במרמה למכור ציור של אמן הגרפיטי בנקסי שנעשה על דלת ביתו שנחרב במבצע "צוק איתן" בקיץ שעבר. האיש, ראבי דארדונה, אמר לבי־בי־סי כי פותה למכור את הציור, של אלה יוונייה, על הדלת האחרונה שנותרה בביתו לאחר שהוחרב, תמורת 175 דולר בלבד. "אנחנו מיואשים", הוסיף, "זוהי הונאה".

הציור של בנקסי בעזה שנמכר תמורת 175 דולרצילום: אי־פי

עם זאת הקונה, שהעדיף לשמור על עילום שם, אמר לבי־בי־סי כי הקנייה היתה חוקית. נציגיו של האמן המחתרתי, השומר בקנאות על חשאיותו, סיפרו כי הם סבורים שיש להשיב את הציור לבעליו.

בנקסי ביקר בפברואר האחרון בעזה ולאחר מכן העלה לאינטרנט סרטון באורך שתי דקות, שבו נראית העיר על חורבותיה, ובפינות שונות עבודות גרפיטי שיצר במקום. "הפכו את השנה הנוכחית לזו שבה תגלו יעדים חדשים", נכתב על המסך בסגנון סרטים המפרסמים יעדי תיירות, ובאותו סגנון ממשיך הסרטון להראות איך נראית העיר "הרחק ממסלולי התיירים" — דרכים הרוסות, חומות, ילדים הבוהים בבתים שהופצצו במבצע "צוק איתן".

אחד הציורים שצייר בנקסי בעזה בפברואר האחרוןצילום: רויטרס

בשנים האחרונות נהפכו עבודותיו של בנקסי למבוקשות מאוד ברחבי העולם ומחירן ממשיך להאמיר, אולי גם בגלל המסתוריות של דמותו. במכירות פומביות נמכרים הדפסים וציורים מזדמנים שלו, וכן חלקים מקירות שעליהם צייר, במחירים גבוהים. בקיץ שעבר נמכר ציור קיר שלו בבריסטול לאספן פרטי תמורת 590 אלף דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ