אלו שלוש תמונות הסלולרי הטובות בעולם

כ–10,000 משתתפים הגישו מועמדות לקטגוריית הצילום בטלפון נייד בתחרות הצילום העולמית של חברת סוני. את התמונה הזוכה צילם טורי קלאפטו מאיטליה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

כדי לצלם תמונה מוצלחת, לא בהכרח צריך מצלמה מקצועית ויקרה. יעידו על כך הצילומים הזוכים בקטגוריית צילום בטלפון נייד בתחרות העולמית — the Sony World Photography Awards, עליהם הכריזה היום (רביעי) חברת סוני. הכנסת הצילום הסלולרי לתחרות נועדה, לדברי החברה, כדי שאנשים "ילכדו רגעים מחיי היום יום, שאחרת היו חולפים, מבלי שישימו אליהם לב". בתחרות קטגוריות נוספות כגון צילום מקצועי, צילום על ידי בני נוער וקטגוריה פתוחה.

באתר Huffington Post דווח כי 10,200 משתתפים הגישו מועמדות לתחרות הצילום הסלולרי. הזוכים נבחרו בהצבעות גולשים מבין רשימה של 20 התמונות ששופטי התחרות חשבו לטובות ביותר. התמונה במקום הראשון, שצילם האיטלקי טורי קלאפטו, קיבלה 6,718 הצבעות.

התמונה הזוכה - טורי קלאפטו, איטליה:

התמונה הזוכה בתחרות הצילום העולמית של סוני, בקטגוריית צילום בטלפון ניידצילום: Turi (Salvatore) Calafato

עיון באתר האינטרנט של קלאפטו מגלה כי על אף הרושם שעולה מתחרות הצילום הסלולרית ככזו המיועדת לחובבנים, הוא אינו כזה. לפי הביוגרפיה שלו הזוכה האיטלקי, שסיים זה מכבר לימודי רוקחות, עבד בעבר כצלם והציג את עבודותיו בתערוכות.

בחברת סוני, מגדירים את מטרת התחרות "פשוטה" — "להכיר ולתגמל את הצילום העכשווי הטוב בעולם". סך הפרסים המחולקים לזוכים עומד על 30 אלף דולר, נוסף לציוד צילום מקצועי. השופטים שצימצמו את עשרות אלפי התמונות ל–20, מביניהן נבחרו שלושת המקומות הראשונים, הם אנשים מעולם הצילום ומהאקדמיה. הפרסים יוענקו בטקס בלונדון בו יוצגו התמונות הזוכות בתערוכה.

המקום השני - יאנוס שמידט, הונגריה:

המקום השני בתחרות הצילום העולמית של סוני, בקטגוריית צילום בטלפון ניידצילום: Janos M Schmidt

המקום השלישי - עכו סאלמי, איראן:

המקום השלישי בתחרות הצילום העולמית של סוני, בקטגוריית צילום בטלפון ניידצילום: Ako Salemi

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ