איראן יזמה תחרות קריקטורות נגד דאעש

עד כה התקבלו לתחרות לא פחות מ-800 עבודות. מהן ייבחרו 280 שיוצגו בסופו של דבר ברחבי טהראן החל בסוף החודש

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

איראן הודיעה על תחרות קריקטורות בינלאומית שבמרכזה יוצב האתגר של השפלת ארגון דאעש. על פי דיווחים בכלי התקשורת האיראניים, עד כה התקבלו לתחרות לא פחות מ-800 עבודות. מהן ייבחרו 280 שיוצגו בסופו של דבר ברחבי טהראן החל ב-31 במאי.

קריקטורה של מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי, שצייר האדי אסאדיצילום: האדי אסאדי

לאחר מכן תוצג התערוכה בבית הקריקטורות של טהראן שבו הוצגה בעבר תערוכה שעסקה בהכחשת שואה. בין האיורים המשתתפים בתחרות יש דימויים של יונה שחוטה עם עלה של זית שעל הסכין הנעוצה בה מוטבע כיתוב של דאעש. באיור אחר מצוירים חיילי דאעש כמעין דרדסים הנרדפים בידי חייל אמריקאי.

על פי מוחמד חביבי, מנהל התחרות שמונה לתפקיד בידי נציגי השלטון, גם מאיירים מוכרים מהעולם השתתפו בתחרות הנוכחית אבל הם נאלצו להשתמש בשמות בדויים בשל סיבות ביטחוניות.

כרזת התחרותצילום: IranCartoon.com

בראיון לטלוויזיה האיראנית מסר חביבי כי ״כיום כל אדם מסביב לעולם מודע לקבוצת הפרזיטים שעונה לשם דאעש ולפשעים האיומים שהם מבצעים כלפי האנושות וכלפי התרבות. עכשיו תינתן לאמנים ההזדמנות לעורר מודעות ציבורית למעשים הללו על ידי השתתפות בתחרות״.

שהוג׳אי טאבאטאבי, אחד מהאמנים האיראניים שהגיש את איורו לתחרות, אמר לרשת Press TV כי ״דאעש מנסה לשייך את עצמה לאיסלאם אבל בפועל אין לה שום קשר אליו״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ