עובדי מוזיאון ישראל בירושלים יקבלו תוספת שכר של 5% ומענק חד פעמי בגובה 1,000 שקל

כך פסק בית הדין האזורי לעבודה בירושלים לאחר שעובדי המוזיאון איימו בשביתה

שני ליטמן
שני ליטמן
שני ליטמן
שני ליטמן

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים פסק היום כי עובדי מוזיאון ישראל בירושלים יקבלו תוספת שכר של 5%, וכן מענק חד פעמי בגובה 1000 שקל.

עובדי המוזיאון איימו להשבית היום את העבודה במוסד ולקיים הפגנה מול הכניסה אליו, בעת שבמוזיאון התקיים כינוס אליו הוזמנו תורמים, לרגל חגיגות שנת החמישים להקמתו. לאחר דיון לילי בבית הדין לעבודה, בנוכחות נציגי הנהלת המוזיאון ונציגי ועד העובדים, הסכימו העובדים לבטל את השביתה וההפגנה המתוכננות, ולהעביר לבית הדין את הסמכות להכריע בסכסוך בינם לבין ההנהלה.

שופטת בית דין לעבודה, שרה ברוינר, החליטה היום כי התוספת המוזיאלית לעובדי המוזיאון בהסכם הקיבוצי תגדל בשיעור של 5%, בשלוש פעימות. בנוסף, כל העובדים המאוגדים בהסכם הקיבוצי יקבלו מענק חד פעמי ובלתי תלוי בסך 1,000 שקלים, אשר ישולם במשכורת חודש יולי 2015.

סכסוך העבודה במוזיאון הוכרז כבר בסוף מארס, לאחר שהעובדים התרשמו שהנהלה מעכבת את המשא ומתן עימם על חתימת הסכם קיבוצי חדש, שיכלול תוספות שכר. לטענת העובדים, ההסכם הקיבוצי הקודם נחתם לפני 21 שנים ולא עודכן מאז, ושכרם נשחק. במוזיאון מועסקים כ-300 עובדים, 274 מהם מאוגדים תחת חוזה קיבוצי וכמה עשרות עובדים במסגרת חוזים אישיים או מועסקים כעובדים שעתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ