מוזיאון תל אביב רכש 13 יצירות אמנות ישראלית בכחצי מיליון שקל

קבוצת הרכישה של המוזיאון קנתה עבודות של האמנים בועז ארד, אריאל שלזינגר, פאהד חלבי, רותי סלע, דנה לוי ואחרים

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

קבוצת הרכישה של מוזיאון תל אביב לאמנות רכשה 13 עבודות אמנות ישראלית עכשווית לאוספי המוזיאון, בסכום כולל של 465 אלף שקל. האמנים שעבודותיהם נרכשו הם יעל אפרתי, בועז ארד, קרן בנבנישתי, הילה בן ארי, יפעת בצלאל, דרור דאום, אורן הופמן, שי זילברמן, פאהד חלבי, דנה לוי, רותי סלע, אריאל שלזינגר וזמיר שץ.

העבודות שנרכשו מיועדות למחלקה לאמנות ישראלית, שאוצרת אלן גינתון; למחלקה לצילום, שאוצרת נילי גורן; ולמחלקה לרישום והדפס, שאוצרת אירית הדר. האוצרות, בשיתוף עם המנכ"לית והאוצרת הראשית של המוזיאון, סוזן לנדאו, הציעו לקבוצת הרכישה עבודות שהיו מעוניינות לרכוש למוזיאון. חברי קבוצת הרכישה קיימו במשך השנה מפגשי פרזנטציה על העבודות המוצעות לרכישה, סיורים בתערוכות, הרצאות וביקורי סטודיו. במפגש המסכם של הקבוצה נבחרו בהצבעה העבודות שנרכשו בסופו של דבר, מתוך המבחר שהוצע על ידי האוצרות.

קבוצת הרכישה של מוזיאון תל אביב נוסדה ב–2013 ביוזמת ציפי זיסקינד ז"ל, אורנה ורטהיים ולנדאו, במטרה לגייס כסף לרכישת אמנות ישראלית לאוספי המוזיאון. את פעילות הקבוצה מובילה יו"ר הקבוצה, ורטהיים. הרכישה הראשונה של חברי הקבוצה נעשתה ביוני 2014, אז נרכשו בעבור אוספי המוזיאון 14 עבודות של אמנים ישראלים, שחלקן מוצגות כעת בתערוכת הקבע של האוסף הישראלי במוזיאון.

אחת העבודות שנרכשו: אריאל שלזינגר, "הילד ", 2013צילום: אלעד שריג / אריאל
אחת העבודות שנרכשו: יעל אפרתי, ללא כותרת, 2011צילום: אלעד שריג / יעל אפ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ