עידית עמיחי, ראש תחום האמנות במשרד התרבות, עוזבת

עמיחי יצאה לחופשה ללא תשלום לפני כשנה לאחר ששבעה אנשי אמנות התפטרו מהמדור לאמנות פלסטית במחאה על מינוי ג'ודי אברמוביץ' ליו"ר

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

עידית עמיחי, ראש תחום מוזיאונים ואמנות פלסטית במשרד התרבות והספורט, הודיעה על פרישתה הסופית ממשרד התרבות, לאחר 14 שנים של עבודה במשרד. "אני מרגישה שמיציתי את התפקיד, ורוצה ללכת לדרך חדשה", מסרה עמיחי.

עמיחי יצאה לחופשה ללא תשלום מהמשרד לפני כשנה, בתקופתה של השרה לימור לבנת. עמיחי הודיעה על יציאתה לחופשה לאחר ששבעה אנשי אמנות בכירים התפטרו מהמדור לאמנות פלסטית במחאה על מינויה של ג'ודי אברמוביץ' ליו"ר המדור, במקומה של סיגל בר ניר. מי שמינה את אברמוביץ' הוא יו"ר מועצת התרבות, חיים פרלוק. חברי המדור שהתפטרו טענו כי לאברמוביץ' אין מספיק היכרות עם עולם האמנות הישראלי ולכן אינה מתאימה לתפקיד, וכי מינויה נבע משיקולים פוליטיים. המדור לאמנות פלסטית הוא הגוף המקצועי המייעץ למשרד התרבות בתחום האמנות הפלסטית, והוא דן גם בבקשות לתקציבים שמגיעות ממוסדות אמנות שונים בארץ.

לאחר שיצאה לחופשה לפני כשנה, נכנסה מריה יריב כממלאת מקומה של עמיחי בתפקיד ראש תחום מוזיאונים ואמנות פלסטית. יריב היתה קודם רכזת תקציבים במחלקה למחול של מינהל התרבות, וכאשר מונתה לתפקיד ראש תחום המוזיאונים והאמנות הפלסטית לא היתה לה כל הכשרה או ניסיון בתחום הרלוונטי. בינתיים לא פורסם עדיין מכרז לאיוש מחודש של התפקיד ולא ברור אם יריב אמורה להמשיך בו או שתוחלף.

עידית עמיחיצילום: מוטי מילרוד

עמיחי עבדה במשרד התרבות משנת 2000. היא החלה את עבודתה במשרד כמנהלת מחלקת אמנות פלסטית וב-2003 החלה לנהל גם את מחלקת המוזיאונים. לפני כן עבדה במוזיאון ישראל כעוזרת לאוצרת סוזן לנדאו, שימשה כנספחת התרבות של ישראל ביפן והיתה אוצרת משנה של מרטין וייל בפרויקט חירייה. בין הפעולות שיזמה כראש תחום מוזיאונים ואמנות פלסטית היו פרויקט דיגיטציה של אוספי המוזיאונים, הקמת פורטל לאומי של המוזיאונים בישראל, גיבוש קוד אתי להתנהלות מוזיאונים, הקמת ועדה משותפת של גרמניה וישראל לחקר גורלה של אמנות שהוחרמה על ידי הנאצים, תיקוני חקיקה וייסוד פרס חדש בתחום אמנות הווידיאו.

עמיחי אמרה כי היא מקווה שממשיכיה במשרד ידאגו להשקתם ולמימושם של הפרויקטים שיזמה, גם תחת השרה החדשה מירי רגב. היא אמרה כי "תחום התרבות בישראל יקר מאד ללבי. האמנתי תמיד שיותר משהתרבות זקוקה למדינה – המדינה זקוקה לתרבות. אני מקווה שאצליח בדרכי החדשה להמשיך ולתרום לתרבות בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ