לאה אביר מונתה לאוצרת 
של גלריה רו־ארט

תחליף בתפקיד את נוגה דוידסון, שפיתחה את הכיוון החברתי-ביקורתי בגלריה

נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעמה ריבה

לאה אביר מונתה לאוצרת של גלריה רו־ארט ותיכנס לתפקידה ב–1 בספטמבר. אביר תחליף את נוגה דוידסון, ששמשה בתפקיד בארבע וחצי השנים האחרונות ועוברת לניהול של חלל אמנותי חדש. אביר היא אוצרת וכותבת בתחום האמנות העכשווית, בתפקידה האחרון שימשה כאוצרת מוזיאון חיפה לאמנות, תפקיד שבו כיהנה פחות משנה וממנו פוטרה. הפיטורים הובילו למחאה מצד אמנים, אוצרים ומרצים שקראו להחרים את המוזיאון.

בין תפקידיה הקודמים של אביר – אוצרת עמיתה בארגון Creative Time בניו יורק (מטעם ארטיס), יועצת אמנותית לסדנאות האמנים בירושלים ואוצרת־משנה ומנהלת תוכן במוזיאוני בת ים. בשנים האחרונות היא לימדה היסטוריה, אמנות ואוצרות באוניברסיטת חיפה, בצלאל ועוד.

אילו ערכים אנותיים תיישם בתפקידה החדש? "רו ארט היא גלריה שמכילה פונקציה אוצרותית מקצועית שאיננה עוסקת באספקטים המסחריים, וכך נותנת חופש פעולה רעיוני רחב. השאיפה שלי תמיד היא לעסוק בנושאים הרלוונטיים ביותר לתרבות העכשווית ולהציג עבודות אמנות מאתגרות ומפתיעות". 

על התפנית שעברה הגלריה בשנים האחרונות לכיוונים חברתיים־ביקורתיים אומרת אביר: "זו אחת הסיבות שההצעה לקחת תפקיד זה עניינה אותי ואני אכן חושבת שנגה דוידסון הובילה תפיסה אוצרותית מעניינת ושונה מהמקובל כאן. אבל ודאי שיהיו הבדלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ