שני ליטמן
שני ליטמן

פרופ' חנה נוה, שלאחרונה פורסם ב"הארץ" כי היא אחת משני המועמדים הסופיים לנשיאות האקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל בירושלים, הסירה את מועמדותה לתפקיד. לצד נוה, לשעבר דקאן הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב, הוזכר ברשימת המועמדים הסופיים לנשיאות בצלאל שמו של המעצב פרופ' עזרי טרזי, שמלמד במחלקה לעיצוב תעשייתי במוסד ואף עמד בעבר בראשו. נוה אישרה את הפרטים ואמרה ל"הארץ" כי לאחר ששקלה את העניין החליטה להסיר את מועמדותה.

חנה נווהצילום: מיכל קדרון

ועדת האיתור שאמורה לבחור נשיא או נשיאה חדשים לבצלאל מונתה בנובמבר 2014, לאחר שהנשיאה הקודמת, פרופ' אווה אילוז, הודיעה על התפטרותה. לפי תקנון האקדמיה, הוועדה אמורה להגיע להחלטה בתוך 90 יום מרגע התכנסותה. הוועדה ראיינה מועמדים רבים, חלקם מישראל וחלקם מחו"ל, אולם לא הצליחה להגיע בינתיים להחלטה. לאחר שהסתיימו 90 הימים הקבועים בתקנון, ניתנה לוועדה ארכה והיא אמורה להחליט עד ספטמבר הקרוב.

בוועדת האיתור חברים מטעם הוועד המנהל של בצלאל היו"ר דן מרידור, פרופ' מנחם מגידור ומנכ"ל מוזיאון ישראל ג'יימס סניידר. נציג הציבור הוא שלמה דוברת. מטעם הסנאט של בצלאל חברים בוועדה דר' ערן ארליך, ראש המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, דר' ליאת פרידמן, ראש התוכנית לתואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות בבצלאל ופרופ' עדו ברונו, מהמחלקה לעיצוב תעשייתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ