רגב התערבה, ופרסי האמנות של משרדה יוענקו עוד השנה

השרה הורתה לדחות את השינויים שתוכננו בהליך חלוקת הפרסים והביאו לעיכוב בבחירת השופטים והזוכים. במשרדה מקווים כי כבר בשבוע הבא יפרסמו את הקולות הקוראים להגשת מועמדות

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, החליטה הערב (שלישי) בצעד חריג להאריך את כהונתו של המדור לאמנות פלסטית במינהל התרבות כחבר הנאמנים האמור לבחור את השופטים, שיעניקו את פרסי משרד התרבות לתחום האמנות הפלסטית ל–2015. במשרד התרבות מקווים כי בעקבות ההחלטה יוכלו לפרסם את הקולות הקוראים להגשת מועמדות לפרסים השונים כבר בשבוע הבא.

לפני כשבוע פורסם ב"הארץ" כי בשל בעיות ביורוקרטיות במשרד לא פורסמו עדיין הקולות הקוראים לפרסים הניתנים על ידיו מדי שנה, ובהם פרס שרת התרבות לאמנות פלסטית, פרס עידוד היצירה, פרס מפעל חיים, פרס האמן הצעיר ופרס העיצוב. הסיבה לכך היתה ההחלטה להוציא מידי המדור לאמנות פלסטית במועצה לתרבות ואמנות את האחריות על מינוי השופטים לפרסים הללו, ולהקים חבר נאמנים חדש שיבחר את השופטים ויפרסם את הקולות הקוראים.

מכיוון שחבר הנאמנים החדש, שאמור להיות כפוף לשרת התרבות ולהנהלת המשרד ולא למועצה לתרבות ואמנות, לא מונה עדיין, לא היה אפשר להתחיל בתהליך בחירת הזוכים בפרסים. אמנים הביעו דאגה מהאפשרות שהפרסים לא יחולקו כלל השנה, ושהכסף שאמור להינתן כתמיכה ישירה יחידה של המדינה באמנים – בסך כמיליון שקל – יופנה למטרות אחרות.

רגב אמרה ל"הארץ": "אני שמחה שמשרד התרבות והספורט הצליח להציג פתרון מהיר ויצירתי המעיד על מחויבותו ומסירותו לאמנות ולאמנים. הנחתי את מנכ"ל משרדי לוודא שחלוקת הפרסים תתקיים כסדרה על אף הקשיים הטכנים, ושהיוצרים יזכו למלוא הכבוד המגיע להם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ