בקרוב יתפרסם המכרז לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון חיפה

ראש עיריית חיפה יונה יהב אמר כי המכרז צפוי להתפרסם בתוך חודש. לאה אביר, האחרונה שכיהנה בתפקיד, פוטרה לאחר תשעה חודשים בלבד ומאז כבר קרוב לשנה שאין למוזיאון אוצר ראשי

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוזיאון חיפה
שני ליטמן
שני ליטמן

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, המכהן מזה כחודש כיו"ר הדירקטוריון של חברת המוזיאונים העירונית, אמר כי בתוך חודש צפוי להתפרסם מכרז לתפקיד האוצרת או האוצר הראשיים של המוזיאון לאמנות בעיר. כזכור, האוצרת האחרונה שכיהנה בתפקיד, לאה אביר, פוטרה לאחר תשעה חודשים בלבד, בחודש ינואר השנה. מאז, כבר קרוב לשנה, אין למוזיאון אוצרת ראשית, ואת התפקיד ממלאת סבטלנה ריינגולד, שמכהנת כאוצרת גם במוזיאון הרמן שטרוק וגם במוזיאון מאנה כ"ץ בעיר. את ריינגולד מינה לתפקיד מנכ"ל חברת המוזיאונים, נסים טל.

חברת המוזיאונים של חיפה אחראית על שישה מוזיאונים עירוניים, שעליהם נמנים המוזיאון לאמנות, מוזיאון הרמן שטרוק, מוזיאון מאנה כ"ץ, מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, המוזיאון הימי הלאומי ובית העיר. בחודש מארס האחרון הוחלט במועצת העיר חיפה למנות את ארז ישכרוב, מקורבו של יהב והבעלים והמנהל של המכללה הפרטית לעיצוב תלתן בחיפה, לתפקיד יו"ר מועצת המנהלים של חברת המוזיאונים. ישכרוב מונה לתפקיד לאחר פרישתו של היו"ר הקודם, יעקב שחם, המו"ל של העיתון המקומי "ידיעות חיפה", שכיהן כעשרים שנה בתפקיד. אולם מסתבר כי ועדת המינויים של משרד הפנים התעכבה באישור מינויו של ישכרוב לתפקיד, ולכן החליט יהב כי הוא יכהן בעצמו כיו"ר הדירקטוריון של המוזיאונים.

יונה יהב, ראש עיריית חיפהצילום: רמי שלוש

יהב מכהן גם כיו"ר מועצת המנהלים של החברה העירונית לאמנות, תרבות וספורט - אתו"ס – תפקיד אותו מילא עד לנובמבר 2014 מקורבו דני נישליס, מנכ"ל רדיו חיפה. נישליס התפטר מהתפקיד בלחץ ועדת המינויים של משרד הפנים. בנוסף, יהב הוא גם חבר דירקטוריון של חברה עירונית נוספת – החברה הכלכלית חיפה.

סבטלנה ריינגולד, האוצרת שמכהנת כממלאת מקום האוצרת הראשית של המוזיאון לאמנות מאז פוטרה אביר, היא גם האוצרת של מוזיאוני מאנה כ"ץ והרמן שטרוק בחיפה, תפקידים אליהם נבחרה לאחר שהתמודדה במכרז פנימי בתוך חברת המוזיאונים. היא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ובתולדות האמנות מאוניברסיטת חיפה, ועוסקת בכתיבת דוקטורט על אסכולת פריז. היא עובדת במוזיאוני חיפה משנת 1996 ועבדה במחלקת רישום האוספים וכאוצרת משנה במוזיאון העיר, לפני שמונתה לאוצרת מוזיאון מאנה כ"ץ ואחר כך גם אוצרת מוזיאון הרמן שטרוק, שניהם מוזיאונים המציגים בעיקר אמנות מהמאה ה-19 וראשית המאה ה-20. מינויה כאוצרת במוזיאון לאמנות גרם להרמת גבות בקרב אנשים המקורבים למוזיאון חיפה, משום שלטענתם, אין לריינגולד כל ניסיון או הכשרה הקשורה לאמנות פוסט־מודרנית ועכשווית. כרגע מוזיאון חיפה לאמנות סגור למבקרים, בשל הקמת אשכול התערוכות שאצרה ריינגולד וייפתח ב-12 בדצמבר. מקבץ התערוכות נקרא "מאנדי וורהול ועד היום: התרבות, הצבע, הגוף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ