יריד חדש לאמנות ישראלית

היריד, שיפתח במארס 2016, יאגד יצירות אמנות ישראלית עכשווית מכ–15 גלריות שונות, בהן גלריה גבעון, זימאק, רוטשילד ועוד

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המכירות הפומביות תירוש יזם יריד גלריות מסחריות חדש בישראל, שייפתח ב–8 במארס 2016, ומיועד לגלריות המציגות אמנות ישראלית מודרנית ועכשווית.

דב חזן
דב חזןצילום: ולודי קוסטיצ'ב

היריד יתקיים במשך ארבעה ימים בחלל של בית המכירות תירוש בהרצליה, ועתידות להשתתף בו כ-15 גלריות. עלות ההשתתפות היא בין 14-12 אלף שקל לביתן. לדברי דב חזן, הבעלים של תירוש, היריד מבקש לסייע לגלריות להרחיב את מעגל הקונים שלהן. "אנחנו רואים שהקליינטורה שמגיעה לרכוש אמנות היא כל הזמן אותה קליינטורה. ובעיתונים אנחנו קוראים על מתעשרים חדשים והיינו רוצים שהם יגיעו גם לרכוש אמנות. זו המטרה של היריד. אנשים משום מה משוכנעים שאמנות מיועדת רק לאנשים עם הרבה מאוד כסף, וזה לא נכון". חזן ממליץ לגלריות שישתתפו ביריד להציע למכירה עבודות אמנות בסכומים של עד 12 אלף שקל בלבד.

בניגוד ליריד צבע טרי המתקיים מדי שנה, הכולל גם חממת אמנים צעירים ותערוכות נוספות, מסביר חזן שהיריד החדש יהיה מיועד לגלריות בלבד. "מצבן של הגלריות בישראל לא טוב. הן דועכות ורבות מהן נסגרות כי הקהל לא מגיע. בכל העולם תפסה המגמה של ריכוז האמנות ביריד אחד, במקום אחד. הקהל התעייף מלבוא לפתיחות של גלריות מדי שבוע. במקום זה, הם יוצאים מהבית פעם אחת, לוקחים בייביסיטר פעם אחת ומחפשים חנייה פעם אחת, ומקבלים את הכל, את כל ההיצע מרוכז במקום אחד. אני מקווה שהמכירות יהיו בהתאם". הגלריות שכבר הודיעו כי ישתתפו ביריד הן גלריה גבעון, גלריה זימאק, גלריה רוטשילד, גלריה סטארט של סרג' תירוש, גלריה פיינברג וגלריה שטרן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ