שנקר: צונזרה עבודת אמנות שבה מופיעה דמותה של איילת שקד בעירום

הסטודנט ים עמרני מהמחלקה לאמנות בשנקר התבקש להסיר את העבודה, או לכסות את פניה של שקד כך שלא תזוהה

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"סדינים", העבודה של ים עמרני, לפני הצנזורה
נעמה ריבה
נעמה ריבה

העבודה "סדינים", של הסטודנט ים עמרני במחלקה לאמנות בשנקר, שבה הוצגה דמותה של שרת המשפטים איילת שקד בעירום, צונזרה אתמול לבקשת נשיאת המוסד יולי תמיר. הסטודנט התבקש על ידי ראש המחלקה לארי אברמסון לכסות את פניה של שקד כך שלא תזוהה - או להסיר את העבודה.

"בפרויקט 'סדינים' אני מייצר הכלאות, מקבץ גלויות וגורם להתנגשות והפרעות בין דימויים", כתב עמרני על עבודת הגמר שלו. "בכך אני מנטרל את הפונקציונאליות שלהם ומשרה אי נוחות המשדרת ניהיליזם והיעדר עמדה קוהרנטית. את הכל אני מניח על בד שגרתי, כהצהרה התוחמת שדה קרב". עמרני אמר אמש ל"הארץ" שהוא כיסה את פניה של דמותה המצוירת של שקד בעבודתו לבקשת ראש המחלקה. "אנשים מסתובבים ואומרים לי תוריד את זה, תוריד את זה", אומר עמרני ומתכוון לרצועות השחורות שהודבקו על העבודה. "זה צעד כואב, פשיסטי, כל שוחר אמנות יגיד את זה. גם לארי (ראש המחלקה, נ"ר) אמר שזה צעד שלא יעשה בבית ספר לאמנות, אבל שיש לו בוס".

העבודה המצונזרת של ים עמרניצילום: יהונתן ה.משעל

משנקר נמסר: "לאור הטענה שהעבודה עלולה לפגוע בשרה שקד קיבל הסטודנט הנחיה ברורה לשנות את העבודה כך שלא יתאפשר זיהוי בין העבודה לשרה שקד או כל דמות ציבורית אחרת". לארי אברמסון סירב להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ