נבחרו שלושה מועמדים סופיים למשרת אוצר/ת ראשית במוזיאון תל אביב

הראיונות לשלושת המועמדים, שבחרה ועדת האיתור, יתקיימו ב–15 באוגוסט. לוועדה צורפה אספנית האמנות הוותיקה רבקה סקר

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוזיאון תל אביב. פירסם בסוף השבוע מודעה שקוראת לכל מי שמתאים ומעוניין להגיש את מועמדותו לתפקיד אוצר או אוצרת ראשיים למוזיאון
שני ליטמן
שני ליטמן

ועדת האיתור לתפקיד אוצר או אוצרת ראשיים למוזיאון תל אביב ריאיינה את 11 המועמדים המתאימים שניגשו למכרז, ובחרה שלושה שעלו לשלב השני. הראיונות לשלושת המועמדים הסופיים יתקיימו ב–15 באוגוסט. המנכ"לית והאוצרת הראשית הנוכחית של מוזיאון תל אביב, סוזן לנדאו, הבטיחה בשלב הראשון כי לקראת השלב השני תורחב ועדת האיתור, שמנתה עד כה את לנדאו עצמה, את יו"ר ועדת התערוכות והאוספים של המוזיאון דורון סבג, את סגן יו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון, חיים סאמט, את מנהלת מוזיאון בית ראובן וחברת ועדת התערוכות כרמלה רובין ואת מנהלת משאבי האנוש של מוזיאון תל אביב, טל צור. ואמנם, הוחלט כי לקראת השלב השני תצורף לוועדה רבקה סקר, אספנית אמנות ותיקה, שייסדה את הסניף הישראלי של בית המכירות הפומביות סותביס והקימה לפני שמונה שנים את ארטיס, עמותה שמטרתה לקדם אמנות ישראלית בעולם.

לדברי לנדאו, הבחירה בסקר כחברה נוספת בוועדה נובעת מכך שהיא "מאוד מעורבת במה שקורה באמנות ישראלית, תומכת באמנים ישראלים, מכירה את הסצינה מצוין. היא מכירה את כל האוצרים, מביאה אוצרים מחו"ל, לוקחת אוצרים לסטודיו של אמנים. מקדמת אמנות ישראלית בחו"ל שזו פעילות יוצאת דופן ומיוחדת". עד כה, אמרה לנדאו, הבחירה בשלושת המועמדים הסופיים התקבלה פה אחד על ידי כל חברי הוועדה. הראיונות הבאים יהיו ממושכים יותר, "נאפשר לכל אחד יותר זמן לפרוש את משנתו", אמרה לנדאו. "נגיע להחלטה אחרי שיהיה דיון, אולי נגיע להחלטה כבר באותו יום. בכל מקרה ההחלטה לא תארך שבועות, זה ייקח יום או יומיים, לא יותר".

האוצרת והאמנית הדס קידר, שהיתה מיוזמי עצומת האמנים שביקשו לצרף גם אמן או אמנית לוועדת הבחירה, אומרת כי היא לא מערערת על כך שרבקה סקר הינה אשת מקצוע רצינית בעלת רקורד עשייה עשיר, אולם לא לכך התכוונו האמנים בעצומה שפירסמו. "אנחנו התכוונו לצירוף של אמן לוועדה, מהשיקולים שנקבנו בהם קודם – שזה יהיה מישהו מתוך עולם היצירה, שעוסק ביום יום בתחום של אמנות ויכול לראות את הדברים מנקודת ראות של אמן. אני מברכת על הבחירה באישה לוועדה, כי אני חושבת שכל אישה שיכולה להצטרף לוועדה כזאת זה נחמד, אבל לא לזה התכוונו. גם לא ברור לי איך הם מצרפים אדם באמצע תהליך, מה המשמעות של זה ומה המטרה. מצד אחד זה נראה כאילו מצרפים עוד חברה לוועדה בגלל הדרישה שלנו, האמנים, אבל מצד שני לא מצרפים אמן. לכן אני לא מבינה בעצם מה מביא אותם לצרף אדם באמצע תהליך בחירה של ועדה שכבר עובדת. אין ספק שהיא תתרום מהידע המקצועי שלה, אבל אני לא רואה בזה מענה לדרישה שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ