ריטה קרסטינג, אוצרת האמנות העכשווית במוזיאון ישראל, חוזרת לגרמניה

קרסטינג, שעברה לישראל ב–2012, עוזבת לפני תום התקופה שסוכמה ותמונה לסמנכ"לית מוזיאון לודוויג בקלן

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה למוזיאון ישראל
שני ליטמן
שני ליטמן

האוצרת לאמנות עכשווית במוזיאון ישראל, ריטה קרסטינג, תסיים את תפקידה בסוף השנה ותעבור לתפקיד סמנ"כלית מוזיאון לודוויג בקלן שבגרמניה. קרסטינג מונתה לתפקידה במוזיאון ישראל בשנת 2012, ולצורך כך עברה מגרמניה, מולדתה, להתגורר בישראל. לפני כן ניהלה את הקונסטפראיין של ריין לנד וסטפאליה בדיסלדורף שבגרמניה, פעלה כאוצרת לאמנות עכשווית בהולנד, ניהלה את איגוד האמנות של ריין לנד וסטפאליה בדיסלדורף והיתה חברה בוועדת הרכישות של אוסף האמנות הלאומי של גרמניה בשנים 2003–2007.

קרסטינג היתה אמורה להישאר בתפקיד חמש שנים. ממוזיאון ישראל נמסר כי קרסטינג "השפיעה באופן עמוק על פעולות המחלקה לאמנות עכשווית בינלאומית: הן על האוסף והן על התערוכות. היא המשיכה את דרכה של המחלקה באיתור אמנים בתחילת דרכם, העמיקה את האוסף ביצירות מאירופה וארה"ב והרחיבה את המבט לעבר אמנות עכשווית מאסיה ומאפריקה".

מנכ"ל מוזיאון ישראל, ג'יימס סניידר, מסר כי "לצד אמנים מוערכים העשירה קרסטינג את האוסף באמנים רגע לפני פריצתם. בין האמנים שיצירותיהם נרכשו בתקופתה: היידי בוכר, סיפרייאן  גייאר, מלאני גיליגן, פטריט האליליי, קאמי אנרו, יאן וו, וג'ורג'ו אדאגבו". סניידר הוסיף כי קרסטינג תמשיך את עבודתה במוזיאון ברכישות לאוסף ובתערוכות עד סוף השנה, במקביל לתחילת עבודתה במוזיאון לוודויג בסתיו.

מוזיאון ישראל יפרסם בקרוב הודעה על חיפוש מחליף או מחליפה לקרסטינג, ובמקביל, נמסר מהמוזיאון, יפנה מיוזמתו למועמדים מתאימים. עד שתיבחר המחליפה או המחליף, תמלא את מקומה של קרסטינג האוצרת הראשית של האגף לאמנויות, מירה לפידות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ