אמנית המיצג מרינה אברמוביץ' נדרשת לשלם 250 אלף יורו לבן זוגה לשעבר

כך פסק אתמול בית משפט באמסטרדם. אוליי, אמן מיצג גרמני, שהיה בן זוגה ושותפה של אברמוביץ' במשך יותר מעשור, תבע אותה בטענה שהפרה חוזה שעליו חתמו ב-1999, ועסק בזכויות המשותפות שלהם על עבודות שיצרו יחד

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוליי ומרינה אברמוביץ' בעבודה משותפת, 1977
אוליי ומרינה אברמוביץ' בעבודה משותפת, 1977צילום: Via Bloomberg

בית משפט באמסטרדם שבהולנד פסק אתמול (רביעי) כי אמנית המיצג הסרבית מרינה אברמוביץ' צריכה לשלם 250 אלף יורו לבן זוגה ולשותפה לשעבר, אוליי. כך נכתב ב"גרדיאן". אמן המיצג הגרמני, שהיה בן זוגה ושותפה במשך יותר מעשור, תבע אותה בנובמבר שעבר בטענה שהפרה חוזה שעליו חתמו ב–1999, ועסק בזכויות המשותפות שלהם על עבודות שיצרו יחד. הוא טען אז כי שילמה לו רק ארבע פעמים במשך 16 שנים את החלק שמגיע לו ממכירת העבודות המשותפות.

אתמול, אחרי שנודע לו פסק הדין, השווה את הניצחון שלו בבית המשפט לניצחון שלו על מחלת הסרטן. אברמוביץ' נדרשה גם לשלם את הוצאות המשפט בסך 23 אלף יורו ולספק לבית המשפט בתוך שבועיים תיעוד של כל עבודותיה ואת הכספים שקיבלה ממכירתן מ–2007 ועד היום.

אברמוביץ', המתגוררת בניו יורק, נחשבת לאמנית המיצג המפורסמת ביותר בעולם. בתחילת העשור הוצגה תערוכה מקיפה שלה במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (מומה) שבה ישבה במשך שעות ארוכות ליד שולחן והקדישה כמה דקות למפגש פנים אל פנים, ללא מלים, עם המבקרים. באחת הפעמים התיישב מולה אוליי, שאתו לא נפגשה לפני כן מאז נפרדו ב–1988, והיא נראתה מופתעת עד מאוד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ