נעמה ריבה
נעמה ריבה

ד"ר יובל קרניאל מונה למשנה לנשיא לעניינים אקדמיים באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל והוא נכנס לתפקידו החודש. תפקיד המשנה לנשיא לא אויש זמן רב, מאז התפטרותה של ד"ר טל בן צבי בפברואר 2015.

בוועדת החיפוש למשנה לנשיא היו חברים נשיא האקדמיה פרופ' עדי שטרן, ראש המחלקה להיסטוריה ותיאוריה ד"ר אורי ברטל, המאיירת פרופ' רותו מודן וחברי הוועד המנהל גדעון בן צבי וד"ר אודי ניסן.

יובל קרניאלצילום: עדי כהן צדק

קרניאל, בן 53, יליד ירושלים, הוא חוקר תרבות ותקשורת ומשפטן, בעל תואר דוקטור מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא היה חבר בהנהלה של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בדרגת סמנכ"ל ושותף להקמה של הארגון. מאז 2007 הוא משמש מרצה בכיר במרכז הבינתחומי הרצליה, שם היה שותף להקמת בית הספר לתקשורת. קרניאל כיהן כחבר מליאת רשות השידור והיה יו"ר ועדות וחבר דירקטוריון בגופים גדולים כמו בזק ותאגיד מי מודיעין. כמו כן, כיהן כיו"ר ארגון קשב (המרכז הישראלי להגנת הדמוקרטיה) והיה מייסד וחבר הנהלה בארגונים התנועה לחופש המידע וישראל חופשית.

קרניאל אינו עוסק בתחומי מחקר המשיקים באופן ישיר לתחומי הלימוד בבצלאל, אלא עוסק בתרבות דיגיטלית ובנושאים כמו זכויות יוצרים בעולמות וירטואליים, אובדן הפרטיות, גבולות חופש הביטוי האמנותי, השפעה של תרבות פופולרית על ערכים ואידיאולוגיות וייצוג של מיעוטים וערכים במדיה ויזואלית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ