פרס קשת, פרס חדש לאמנות עכשווית, יוענק לגיא גולדשטיין

מוזיאון הרצליה ומשפחת בר־גיל אבידן ייסדו את הפרס, שיחולק אחת לשנתיים לאמן ישראלי. במסגרת הפרס יעבוד גולדשטיין עם האוצר לואיס גראוצ'וס ויציג תערוכת יחיד בהרצליה ובמוזיאון לאמנות עכשווית באוסטין, טקסס

אבנר שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אבנר שפירא

פרס קשת לאמנות עכשווית, פרס חדש המוענק לאמן ישראלי על ידי מוזיאון הרצליה ומשפחת בר־גיל אבידן, יוענק לגיא גולדשטיין. הפרס כולל מענק בסך כ–200 אלף שקלים, שמיועד להפקת תערוכת יחיד וקטלוג. קרן הפרס נהנית מתרומה בסך מיליון שקלים, שיחולקו בעשור הקרוב לחמישה פרויקטים של אמנים שונים. 

מוזיאון הרצליה מסר כי הפרס החדש יחולק אחת לשנתיים ונועד "להעמיק את התמיכה בשדה האמנות הישראלי ולבנות דיאלוג משמעותי בין אמן/ית ישראלי/ת (עד גיל 45) לבין אוצר בינלאומי, דיאלוג שיוביל לתערוכת יחיד שתוצג במוזיאון הרצליה ובמוזיאון בחו"ל".

גיא גולדשטיין
גיא גולדשטייןצילום: Amanda Hestehave

ועדה מקצועית בחרה את עשרת האמנים שהיו המועמדים הסופיים לפרס. חברי הוועדה היו קרן בר־גיל (היוזמת והתורמת של הפרס), האוצרים יונה פישר ויעל גילעת והאמנים יצחק ליבנה וזויה צ'רקסקי. המנהלת והאוצרת הראשית של מוזיאון הרצליה, איה לוריא, משמשת כיו"ר הוועדה וכאוצרת מלווה לפרויקט. במסגרת הפרס ייבחר בכל שנתיים אוצר בינלאומי כאוצר האורח של הפרס. הראשון לשמש בתפקיד הוא לואיס גראוצ'וס, האוצר הראשי והמנהל של המוזיאון לאמנות עכשווית באוסטין, טקסס. גראוצ'וס ביקר בארץ וערך סבב ביקורים בסטודיות של עשרת המועמדים לפרס ולבסוף בחר בגולדשטיין ובפרויקט שהציע.

גולדשטיין, יליד 1974, הוא בוגר תואר ראשון בוויצו חיפה ותואר שני בבצלאל. הבחירה בו מבקשת להביא לידי ביטוי את יכולותיו הבין־תחומיות כאמן סאונד ומיצב, העוסק בסוגיות של פוליטיקה, תרבות, זהות והיסטוריה. תערוכת הפרס של גולדשטיין, שיאצור גראוצ'וס, תיפתח במוזיאון הרצליה בספטמבר 2017. לאחר מכן, ב–2018, היא תוצג במוזיאון לאמנות עכשווית באוסטין.

מנהלת מוזיאון הרצליה, לוריא, מדגישה כי "ייחודו של פרס קשת מצוי בתהליך העבודה המשותפת של האמן הנבחר עם אוצר בינלאומי. שדה האמנות הישראלית יוצא נשכר מתשומת הלב והזמן שמוקדשים ליוצרים שפועלים בתוכו על ידי אישיות אמנותית מובילה מחו"ל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ