אוצרת ראשית חדשה למוזיאון ארץ ישראל: ד"ר דבי הרשמן

הרשמן, אנתרופולוגית, אוצרת התרבויות הקדומות במוזיאון ישראל וממייסדות המגזין "מסע אחר", תחליף את צחי בקר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דבי הרשמן
"הארץ"

ד"ר דבי הרשמן תחליף את צחי בקר כסמנכ"לית ואוצרת ראשית של מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, לאחר שנבחרה פה אחד על ידי ועדת האיתור של המוזיאון, שבחנה עשרות מועמדים.

הרשמן, ארכיאולוגית ואנתרופולוגית, משמשת זה 20 שנה כאוצרת התרבויות הקדומות של מוזיאון ישראל, ובעבר היתה אוצרת ראשית של מוזיאון מגדל דוד בירושלים. במקביל פעלה כיועצת בפרויקטים לשימור מורשת תרבותית ברחבי העולם, והיתה בין מייסדי "מסע אחר" — המגזין הגיאוגרפי הישראלי. הרשמן, שמחקריה הוקדשו לראשית הדתות בארץ ישראל, אצרה בין השאר את התערוכות "אלילות מקומיות", "בראשית — הסיפור האמיתי", וב–2014 אצרה במוזיאון ישראל את התערוכה "פנים אל פנים: המסכות הקדומות בעולם", שנבחרה לאחת התערוכות הטובות בעולם על ידי מגזין האמנות The Art Newspaper.

צחי בקר, שאותו תחליף הרשמן, כיהן בתפקיד קרוב לעשרים שנה במהלכן התפתח המוזיאון והותוותה דרכו העוסקת בתולדות הארץ ותרבותה. בקר ימשיך לעסוק בייעוץ וליווי למוזיאונים ולפרויקטים תרבותיים. הרשמן תיכנס לתפקיד ביום חמישי השבוע.

בוועדת האיתור לתפקיד השתתפו עו"ד צבי האוזר, יו"ר הדירקטוריון, אילן כהן המנכ"ל, איריס מור, מנהלת אגף התרבות והאמנויות בעיריית ת"א־יפו, וצלילית בן נבט, מנהלת המחלקה לאמנויות. בהודעת המוזיאון נמסר: "אנו מודים לצחי בקר על תרומתו הרבה והייחודית לקידום המוזיאון ומאמינים כי כישוריה היצירתיים וניסיונה המקצועי העשיר של ד"ר דבי הרשמן, יאפשרו לה לשמור על הישגים אלה ולהוביל את המוזיאון אל המאה ה–21".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ