דיוקן צעיר: האיורים המינימליסטיים של דנה רז

דנה רז לא מתעסקת בחלומות על מקומות להציג בהם, אלא בקשר עם הנמענים של עבודותיה, היא מאזינה לביונסה בזמן העבודה ומקבלת השראה מאמא שלה. הכירו את האמנית שמתרכזת ברגעים הקטנים שכולנו מנסים לתפוס

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנחה נופה, עכבר העיר

היא בוגרת המכון לאמנות באורנים, לא זוכרת את התערוכה הראשונה שראתה ומעידה שהעצה הכי טובה שקיבלה היא 'בבת אחת ובלי דרמה'. המאיירת דנה רז מגיעה למשכן האמנים בהרצליה עם תערוכה קבוצתית העוסקת ברגעים הקטנים שאותם כולנו רוצים לתפוס.» אמנים צעירים - לכל הכתבות‏‏‏» מדור אמנות - לכל התערוכות והכתבות» סף - לכל הפרטיםשם: דנה רז גיל: 28 איפה למדת? "המכון לאמנות אורנים".תפיסת הרגע. "סף" (צילום: יח"צ)היכן את עובדת? "במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית". ז'אנר: "ספורט אלגנט ורישום". האמן האהוב עליך, ולמה? "כולם ככולם, אין לי ברירה אלא".התערוכה הראשונה שראית:"אני לא זוכרת מה הייתה הראשונה, אבל למזלי בשנים האחרונות אני רואה יותר ויותר, ולגלות איזו מהן השפיעו הכי הרבה מרגיש קצת כמו לגלות סוד, אז נישאר בהמלצה גורפת וכללית לראות כמה שיותר".עומדים לבד. "סף" (צילום: יח"צ)מוזיאון/ חלל שאת חולמת להציג בו, ולמה: "אני לא מוצאת את עצמי חולמת על חללים. אני כן חושבת על הדרכים הכי טובות להגיע לנמען שלי, לפעמים זה דרך חלל תצוגה מסורתי, לפעמים זה דרך עיתון. משהו צריך להיווצר והמדיום שלו יכול להיות מפית, פתק מתחת למגב של שמשה קדמית או פוסט בפייסבוק". העצה הכי טוב שקיבלת? "בבת אחת ובלי דרמה (מתוך מתכון)". מה את שומעת בזמן העבודה? "דפנה ארמוני וביונסה, לחילופין".

מהם מקורות ההשראה שלך? "אמא. בפרט זו שלי".לראות כמה שיותר אמנות. "סף" (צילום: יח"צ) על מה את עובדת עכשיו? "על ספר. לא ברור כרגע אם ומה ייצא ממנו, אבל אנחנו אופטימיים". ספרי על התערוכה בה את מציגה עכשיו:"אני מציגה 24 רישומים במשכן האמנים בהרצליה, לצד עבודות של יסמין דייויס והדס חסיד, בתערוכה בשם 'סף', שעניינה רגעי ביניים מתמשכים ומתארכים וההתמודדות איתם. כל אחת מאתנו מציגה תנועה קטנה שמנסה להתמודד עם מה שאי אפשר להתמודד אתו. אלו רישומים קטנים משלוש השנים האחרונות שנוצרו על הנייר הראשון שהיה לידי כשהצורך לצייר עלה. לפעמים הם עומדים לבד, לפעמים מצורף להם טקסט קצר. כשרן קסמי-אילן פנה אלי כדי להציג, קודם כל אמרתי לו לא, כי לא היה לי צורך עז להציג. אבל העניין אתו הוא שהוא בלתי נלאה, ואחרי שהוא הסביר לי איך הוא קושר בין העבודות שלי לאלו של הדס ויסמין, ראיתי שהחיבור לא מובן מאליו ועדיין, הסכמתי. אני שמחה שהוא נדנד, ממליצה לו לא לעשות זאת שוב".התערוכה "סף" תוצג עד ה-3 בספטמבר במשכן האמנים, הרצליה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ