מנחה נופה, עכבר העיר

כמדי שנה מגיעה התקופה הקבועה בה חובבי האמנות מפנים את הזמן ביומן ונודדים מהצפון ועד הדרום כדי להספיק לבקר בכל תערוכות הבוגרים השונות והמרתקות ברחבי הארץ. מבצלאל ועד מכללת ספיר, מתל חי ועד שנקר  הם מכתתים רגליים וסופגים אמנות צעירה ובועטת. "זום 2016" היא התערוכה החלוצה, הפותחת את עונת תערוכות הבוגרים ומציגה עבודות נבחרות של 23 אמנים שסיימו את לימודי האמנות במהלך השנתיים האחרונות, כאשר לרובם זוהי תערוכה מוזיאלית ראשונה. » זום 2016 - לכל הפרטים» תערוכות בוגרים 2016 - לכל הפרטים» אמנים צעירים - לכל הכתבות"האמנים המשתתפים בתערוכה מייצגים מנעד רחב של קולות בחברה הישראלית. יחד הם מאפשרים הצצה מרתקת אל תחומי העניין של הדור הצעיר היוצר בארץ", מספרים אוצרי התערוכה גילה לימון, מייסדת מנהלת ואוצרת פרוייקט "זום", טל בכלר אוצרת פרוייקט "זום" ותמנע זליגמן, אוצרת בית טיכו. "העבודות נעות בין מגוון נושאים: פוליטיים, חברתיים, סביבתיים, קהילתיים ומגדריים, כאשר חלקן מקיימות דיאלוג עם ההיסטוריה והאמנות של בית טיכו וסביבתו".וה עצתכם לבוגרים, הרוצים להמשיך ולהציג בגלריות ובמוזיאונים?"לעבוד בנאמנות למה שהם מאמינים בו ורוצים להביע. וגם לא לייצר עבודות לרצות אחרים או להיות חלק ממגמה אופנתית. בקיצור לחפש ולמצוא את השפה האמנותית האישית ולבטוח בה".כמה מהעבודות שיוצגו בתערוכה

עבודה של אסף אלקלעי, בוגר תואר ראשון באמנות בבצלאל. אלקלעי חוקר את מדיום הצילום ובודק באמצעותו את היחסים בין תפיסה למציאות. בעבודה "Swiping" הוא מרחיב את אמצעי הייצוג וחורג מהמדיום הצילומי. הוא מציג פסל ברונזה יצוק על פי תבנית ידו של האמן במחווה של הצבעה. תנוחת האצבע מבטאת את רצונותיו של הסובייקט ומשקפת את דעותיו ותחומי התעניינותו, המצטברים לכדי זהותו ברשתות החברתיות.רצונותיו של הסובייקט. עבודה של אסף אלקעיהאמנית אלה ספקטור היא בוגרת תואר ראשון ושני באמנות מבצלאל. היא בוחנת את המציאות בכלים קולנועיים ומשלבת בין נקודתמבטה האישית לסמלים אייקוניים הצרובים בתודעה האוניברסלית.בעבודותיה מבקשת ספקטור להשהות את מבטו של הצופה בנקודה שביןההיקסמות מהדימוי, חשיפת התעתוע הנגלה לפניו, ופענוח המציאות.העבודה התנועה לשחרור מתחקה אחר תנועת יידוי אבן או זריקת בקבוקתבערה שמהלכה מתחיל בהנפת לפיד החירות.תודעה אוניברסלית. עבודה של אלה ספקטור (צילום: בועז אהרונוביץ')עבודה של נמרוד סחייק בוגר תואר ראשון באמנות משנקר. האמן יוצר מיצבים גדולי ממדים, ולעתים תוך שימוש במגוון חומרים המרכיבים חללים וסביבות: עץ, גבס, זכוכית, מתכת, פיברגלס ועוד. בעבודה שתוצג בתערוכה, סחייק שואב השראה מהגינה של בית טיכו ומההיסטוריה האישית של בני הזוג. לאנה ואברהם טיכו לא היו ילדים, וסחייק קיבל על עצמו את המשימה לספק לבני הזוג את המשפחה שהם כה השתוקקו לה. על מצעי גידול שהונחו בגן הוא משקה ומגדל צורות דמויות עוברים. להגשים חלום. עבודה של נמרוד סחייק'KARMA SHE' היא זהותה הפרפורמטיבית של האמנית כרמל מיכאלי, בוגרת תואר ראשון באמנות מבצלאל. 'KARMA SHE' היא בעלת עין לבנה שמבטה החוצה חסום ומוגבל, אך התבוננותה פנימה מעמיקה אל מעבר לחומר. דמותה, שנוצרה בשיתוף עם האמן ניסים טרטיאקוב, מבטאת כוח נשי וחופש יצירתי וחושי.

כוח נשי וחופש יצירתי. עבודה של כרמל מיכאלי

עבודה של מיכאל ליאני, בוגר תואר ראשון מבית הספר לאמנות מנשר, המבקש להבין מה משמעותה של התרבות המזרחית עבורו. ליאני גילה שהשילוב בין הזהות המזרחית לזהות הקווירית, באמצעותהמוזיקה התוססת, הלבוש הססגוני והביטויים העסיסיים המשותפיםלשתיהן - יוצר זהות ישראלית מסוג חדש. כותרת העבודה 'Kulu' מקורה במרוקאית ופירושה 'כולם', המשקפת את הרוח החדשה של הזהות הישראלית.רוח חדשה. עבודה של מיכאל ליאניהתערוכה "זום 2016" תוצג עד ה-1 בספטמבר בבית טיכו, ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ