הטנקים מגיעים לפארק גבעתיים

את חגיגות יום העצמאות ה-68 למדינה יציינו בגבעתיים בתצוגת כלי לחימה של חטיבת השריון 188, שיגיעו היישר מהגולן לפארק המרכזי בעיר

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עכבר העיר

שורות של טנקים, כלי האמר קרביים, מקלעים, כלי לחימה ועוד - לא, לא הגעתם למחנה צבאי, אלא לתצוגה חגיגית של כלים משוריינים שתוצג לכבוד יום העצמאות בפארק גבעתיים. התצוגה, שתעלה ב-12 במאי, היא תוצר של שיתוף פעולה בין העיר לחטיבת השיריון 188, במסגרתו אימצה עיריית גבעתיים את חיילי ומפקדי חטיבת השריון 188, בפעילות הכוללת אימוץ חיילי היחידה הבודדים ע"י קהילת מאמנט, פעילות משותפת של התנדבות בקהילה בעיר ועוד.» יום העצמאות 2016 - המדריך המלא» תערוכת כלים משוריינים - עצמאות 2016 בפארק גבעתייםהכלים שיוצגו בתצוגה יגיעו היישר מרמת הגולן, כאשר כולם עדיין כלים פעילים. בין הכלים תוכלו לראות מקרוב את טנק המרכבה, טנק הפומה, נגמ"ש, רכב משוריין בשם סופה ועוד. לצד התצוגה, המבקרים יוכלו לעלות על הטנקים במדרגות ייעודיות, ולקבל הסברים מלוחמי מהחטיבה.

מהצפון אל המרכז. הצבא מגיע לגבעתיים (צילום: יח"צ)את הרעיון לתערוכה הגה רוני שטרן, אח שכול של חייל החטיבה אדיר שטרן ז"ל, המתפקד גם כאיש הקשר בין החטיבה לעירייה, יחד עם עמותת קהילתיים העירונית. "התערוכה מייצגת את עוצמת חיל השריון הישראלי ושל חטיבה 188 ואת הקשר ההדוק בין החטיבה לעיר" מסביר שטרן, "המסר הוא להכיר לתושבים את חטיבה 188, את היכולות שלה, את הכלים בהם משתמשים חיילי החטיבה ולייצר קירוב לבבות בין הצבא, החטיבה ותושבי העיר".לכבוד יום העצמאות. "תערוכת כלים משוריינים" (צילום: יח"צ)איך מתבצעת ההעברה של כל הטנקים לגבעתיים?"ההובלה תתבצע על ידי רכבים מיוחדים שמובילים טנקים, כשמשקל כל טנק כ- 75 טון. בתערוכה יוצגו בנוסף גם אמצעי לחימה כמו מקלעים, מכונות ירי, סוגי פגזים וציוד לחימה אחר בו משתמשים חיילי חטיבה 188".ומה לגבי השריונרים המפורסמים, גם הם רכבו על הטנקים האלה?"מאיר דגן, מי שהיה ראש המוסד, היה מח"ט החטיבה בתקופת מלחמת שלום הגליל והשתתף בכל קרבות המלחמה. גם קצין שריון ראשי כיום, תא"ל שמוליק אולנסקי, היה מח"ט החטיבה. הוא השתתף בשיפור טנק המרכבה ובפעולות מיוחדות שבהן החטיבה השתתפה".החניון יהיה פתוח לקהל המבקרים ללא תשלום במהלך כל יום העצמאות ובמוצאי יום העצמאות. בנוסף, יתקיים בשעה 18:00 הופעה של להקת ״הכל עובר חביבי״.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ