דורון רבינא נבחר לאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב

בתום חודשים ארוכים של חיפושים, הודיעה הנהלת המוזיאון על מינויו של רבינא, שניהל את המדרשה לאמנות בבית ברל. סוזן לנדאו, האוצרת הראשית, תמשיך לכהן בתפקידה כמנכ"לית

מלני שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מלני שטרן

דורון רבינא, לשעבר מנהל המדרשה לאמנות בבית ברל, נבחר לתפקיד האוצר הראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לאחר חודשים ארוכים של חיפושים. רבינא לא הגיש את מועמדותו במסגרת המכרז, והמוזיאון קיים עמו מגעים ישירים בחודשים האחרונים. המנכ"לית והאוצרת הראשית של המוזיאון, סוזן לנדאו, תמשיך בתפקידה כמנכ"לית בלבד. 

הליך חיפוש האוצר החל בקיץ, אז פרסם מוזיאון קול קורא למועמדים. 11 אנשים שהגישו את מועמדותם, ושלושה הגיעו לשלב הסופי, אך באוקטובר - כארבעה חודשים לאחר תחילת ההליך - הודיעה ועדת האיתור כי איש מהמועמדים אינו מתאים לתפקיד. בזמן הזה, הוסיפה לנדאו - ששימשה גם חברה בוועדת האיתור - להחזיק בתפקיד האוצרת. 

דורון רבינאצילום: רמי מימון

כעת הודיע המוזיאון על מינויו של רבינא, אמן, אוצר וכותב בן 45. רבינא ניהל את המדרשה לאמנות בבית ברל בין 2009 ל-2014, ולפני כן היה האוצר הראשי של הגלריה במדרשה לאמנות בתל אביב. ב-2004, ייצג רבינא את ישראל בבינאלה ה-26 בסאו פאולו, וב-2008 זכה בפרס שרת התרבות בתחום האמנויות לשנת 2008. בשנת 1997, זכה בפרס קיפר לאמן צעיר.

לנדאו איחלה הצלחה לרבינא ואמרה, כי "אחרי תהליך ממושך, אני מאוד שמחה על בחירת הועדה למנות את דורון רבינא לאוצר הראשי. התפקיד מורכב, מאתגר ומרכזי במוזיאון בפרט ובשדה האמנות בארץ בכלל. רבינא מביא איתו למוזיאון גישה רעננה וחדשנית, בשילוב ראיה רחבה ומחשבה מעמיקה על אמנות ישראלית ובינלאומית. אני מצפה לעבודה משותפת איתו בשילוב צוות האוצרים והאוצרות במחלקות השונות במוזיאון. אני גם בטוחה שדורון יתרום רבות להובלת תכניותיו העתידיות של מוזיאון תל אביב לאמנות, כמוסד האמנות המודרנית והעכשווית המרכזי והמוביל בארץ, לצד ביסוס מעמדו בעולם האמנות הבינלאומי".

"זהו רגע מלהיב ומורכב לאייש בו עמדה מובילה בשדה התרבות בישראל", מסר רבינא. "על רקע התמורות התרבותיות, הטכנולוגיות והפוליטיות בעולם. מוסד המוזיאון מצוי בתוך מציאות חדשה לחלוטין שמאתגרת את אופיו, תפקידו ויעדיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ