מלני שטרן

בשנת 2016 חלה ירידה חדה במספר התיירים הזרים שביקרו במוזיאונים בצרפת בעקבות פיגועי הטרור במדינה — כך דיווח בי־בי־סי. מספר התיירים הזרים בלובר ירד ב–20% לעומת השנה הקודמת והסתכם ב–5.3 מיליון. מספר התיירים הזרים במוזיאון ד'אורסיי בפריז ירד ב–13% בשנה שחלפה והסתכם בשלושה מיליון.

בשנתיים האחרונות היו בצרפת כמה פיגועים גדולים שגרמו לירידה כללית במספר התיירים במדינה. ביניהם היו מתקפת הטרור במועדון בטקאלן בפריז בנובמבר 2015, בזמן מופע של להקת "איגלס אוף דת מטאל", שנהרגו בה 89 בני אדם, ופיגוע הדריסה של המשאית בניס ביולי 2016, שנהרגו בו 86 בני אדם בזמן חגיגות יום הבסטיליה.

חייל צרפתי ליד קבוצת תיירים בתור ללובר בפריז, דצמבר 2016צילום: JACKY NAEGELEN/רויטרס

על פי האתר ארטנט, ב–2015 היה הלובר המוזיאון הפופולרי ביותר בעולם ומשך אליו 8.6 מיליון מבקרים. מנהל הלובר, ז'אן־לוק מרטינז, אמר בשבוע שעבר ל"לה פיגארו" שהירידה במספר התיירים הזרים ב–2016 הובילה להפסד כספי בסך עשרה מיליון אירו. הוא מסר כי בשנה זו חלה ירידה של 61% במספר התיירים היפנים וירידה של 53% במספר התיירים מרוסיה. בנוסף, הלובר וד'אורסיי נסגרו ביוני השנה למשך כשבוע עקב שיטפונות.

מרכז פומפידו היה בין המוזיאונים היחידים שלא היתה בהם ירידה במספר המבקרים בשנה שעברה. חלה בו עלייה של 9% לעומת השנה הקודמת, אבל זה היה, לדברי מנהל המקום סרג' לוינס, בזכות התיירים המקומיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ