יהלומים וספורט: המוזיאונים והגלריות של רמת גן

מוזיאון שמוקדש לאמנות רוסית, חלל שכולו יהלומים וגלריה לאמני העיר הם רק חלק מהמקומות שמציעה העיר רמת גן לחובבי הצבע והמכחול. הכירו את הצד היצירתי של העיר הכי מפתיעה במרכז

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוזיאון רמת-גן
מנחה נופה, עכבר העיר

היא אחת מהערים המרכזיות בארץ, מהווה ציר תחבורה ראשי לנוסעים לכיוון צפון ודרום, מלאה בבית קפה חביבים ומהווה מרכז אמנותי - הכירו את הצד היצירתי של רמת גן, העיר בה תמצאו עשרות גלריות ומוזיאונים המביאים פרספקטיבה אחרת ותרבותית לעולם הסובב אותנו. אז בין סיבוב עירוני ברחוב ביאליק לטבע של הפארק הלאומי, תנו קפיצה לרמת גן שלא הכרתם, ותתאהבו גם אתם באופציה האמנותית.

» עכבר רמת גן - כל מה שקורה בעיר
»
משחקים בעיר - אטרקציות לילדים ברמת גן
» ארוחת הבוקר הטובות ברמת גן
» כל מה שחדש בעולם האמנות - כתבות ותערוכות

מוזיאון רמת גן

הוא קיים כבר מ-1987, ומתהדר באחד הבניינים המסקרנים שנמצאים על רחוב אבא הלל הרמת גני, אבל לא רק. מוזיאון רמת גן עוסק בששה תחומים: ציור, פיסול, צילום, וידאו, עיצוב דו ותלת ממד - כאשר כולם תחת הכותרת "אמנות ישראלית". המוזיאון נסגר לקראת הרחבה ושיפוץ ולא מוצגות בו תערוכות כרגע.
איפה: מוזיאון רמת גן, דרך אבא הלל 146, רמת גן

צילום: תומר אפלבאום

מוזיאון לאמנות רוסית ולמזרח הרחוק

לפעמים כל מה שאנחנו זקוקים לו בחיים הוא קפיצה קטנה לחו"ל, אך לצערנו לא תמיד זה אפשרי. המוזיאון לאמנות רוסית והמזרח הרחוק ברמת גן הוא אופציה זולה ונגישה, שלא תאלץ אתכם לבקש חופש מהעבודה ותשאיר אתכם עם מספיק מזומנים בכיס. המוזיאונים שנמצאים באותו מתחם עוסקים במיקומים שונים על פני הגלובוס, אבל מביאים את התרבויות האקזוטיות הללו באמצעות מגוון עבודות מרתקות שממלאות את הראש בעניין. בימים אלה מוצגת במוזיאון לאמנות רוסית תערוכה המוקדשת ליצירות מהאוסף של הנדבנים מריה ומיכאל צטלין. אוסף זה כולל עבודות של אמנים מפורסמים מהאסכולה הרוסית של תחילת המאה העשרים ובהם ולנטין סרוב, לאון באקסט ומיכאל לריונוב.
» יצירות מאוסף מריה ומיכאל צטלין - לכל הפרטים
איפה: מוזיאון לאמנות רוסית, חיבת ציון 18, רמת גן

מוזיאון האדם והחי

כידוע, הפארק הלאומי מציג מגוון של אטרקציות המתאימות לכל המשפחה: החל ממתקני משחקים, מקומות לפיקניק ועד אזורי ספורט, אבל גם אמנות. מוזיאון האדם והחי הממוקם בתוך הפארק מציע מגוון תערוכות, תצוגות, פעילויות וסיורים מודרכים על עולם האדם והחי. בימים אלה מוצגת במוזיאון התערוכה "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל" הכוללת פריטים נבחרים מתוך יומן הרשמים המלווה את "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל" של האמן אליעזר זוננשיין. האגד הוא פרי עבודת מחקר מקיפה שעשה האמן במשך כארבע שנים.

» אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל - לכל הפרטים
איפה: מוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי, רמת גן

בית יד לבנים

על ראש הגבעה ברמת גן, מטר מהעיר גבעתיים, נמצא בניין בית יד לבנים המחודש, המזמין את הקהל ליהנות מתערוכות מתחלפות של ציירים ופסלים תושבי הערים. כמו כן, במתחם יד לבנים יתארחו חלק מאירועי יום האישה הבינלאומי 2017 ברמת-גן.
» "יום האישה הבינלאומי 2017 ברמת-גן" - לכל הפרטים
איפה: בית יד לבנים, רחוב מעלה הבנים, רמת גן

בית אברהם קריניצי

"לא נדע להבין את ההווה אם לא נזכור את העבר", אמר יגאל אלון, וצדק. בית אברהם קריניצי הממוקם ברחוב קריניצי הוא אחד מבתי האבן הראשונים שנבנו ברמת גן, ומהווה כיום מוזיאון וארכיון לתולדות העיר. הבית היה ביתו הפרטי של אברהם קריניצי שעמד בראש הרשות המקומית (מועצה ועירייה) כ-43 שנים, (בין השנים 1926-1969) ותוכלו ללמוד באמצעותו על ההיסטוריה של העיר ולהבין קצת איך התנהלו החיים פעם.

איפה: בית אברהם קריניצי, קריניצי 64, רמת גן

בית אברהם קריניציצילום: יח"צ

מוזיאון מכבי

לא הכל בחיים זה אמנות - גם ספורט יכול לקבל תערוכה משלו. בכפר המכביה, פינת חמד בלב רמת גן, ממוקם מוזיאון מכבי, המציג את תולדות תנועת מכבי ותנועות הספורט היהודי מסוף המאה ה-19, לצד תולדות המכביות עם סרטי מולטימדיה, תמונות, מדליות ומשחקים. המוזיאון מציע גם סיורים מודרכים בתיאום מראש.
איפה: מוזיאון ספורט מכבי, ברנשטיין פרץ 7, רמת גן

מוזיאון מכביצילום: יח"צ

מוזיאון היהלומים

ידוע לכל חתן לעתיד שיהלומים מחפשים בבורסת היהלומים ברמת גן, אבל לא חייבים להתחתן בשביל לראות אבנים יקרות מקרוב. מוזיאון היהלומים ברמת גן ייקח אתכם למסע וירטואלי, בו תוכלו ללמוד הכל על היהלום: אופן היווצרותו, השיטות לכרייתו, שלבי עיבודו והשימושים השונים הנעשים בו.

איפה: מוזיאון היהלומים, ז'בוטינסקי 1, רמת גן

מוזיאון היהלומים ברמת-גןצילום: נתן דביר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ