מתנה לחג: ספרים לראש השנה

החל מפרשיית רצח בקהילה החרדית של ניו יורק, דרך החדש של יגאל סרנה ועד ספר צילומים של אילן בשור - ההצעות שלנו למתנות החג שלכם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספר אילוסטרציה

קניתם כבר סירים לגיסה, פינקתם את אמא בשרשרת שנה שעברה, ולאבא כבר מילאתם את הארון בחולצות חדשות. אתם לא יודעים מה לקנות לכל הפמיליה לראש השנה? זה הזמן ללכת על ספרים - נגיש, ניתן להחלפה ויכניס אתכם לעולם חדש ומרתק. רגע לפני ראש השנה, ולפני שאתם אובדים בקניונים, קבלו את הספרים המומלצים למתנת החג המושלמת. חג שמח!

» ראש השנה – כל האירועים, המתכונים וההמלצות לחג
» מתכונים לראש השנה – לכל המתכונים לחג
» איפה קונים אוכל מוכן לראש השנה
» לא צריך לבשל: ערב ראש השנה במסעדות
» מה עושים עם הילדים בראש השנה?
»​ טיולים לראש השנה

מתורגם

"סונטה לגוסטב" הוא ספרה של רוז טרמיין המגולל את סיפור חברותם האמיצה של גוסטב פרלה ואנטון צוויבל, המתחיל מימי מלחמת העולם השנייה בשוויץ, וממשיך עד ימינו. בדרכה הייחודית טרמיין מעלה בספרה שאלות על מה קורה לאדם או למדינה, שחותרים בכול תנאי לנייטרליות ולאיפוק, מהי חברות והיכן מתחילה האהבה.
» "סונטה לגוסטב" - רוז טרמיין, משכל - 98 שקלים

צילום: יח"צ

לא חסרים ספרי מתח מעולים, המשאירים אותנו הקוראים במתח עד העמוד האחרון, אחד מהטובים שיצאו לאחרונה הוא "עיר בלתי נראית" של ג'וליה דאל. הספר מביא את סיפורה של רבקה רוברטס, עיתונאית צעירה שנשלחת לסקר את סיפור רציחתה של אישה חסידית. משימתה של רבקה לגילוי האמת תיקח אותה אל עולם הסגור של הקהילה החסידית, ותגלה לה דבר על עולמה שלה.
» "עיר בלתי נראית" - ג´וליה דאל, פן - 98 שקלים

צילום: יח"צ

בורמה, 1852. ארתור באומן הוא סמל בחברת הודו המזרחית הנשלח למשימה סודית במהלך מלחמת אנגלו-בורמה השנייה. אבל המשימה כושלת, והלוחמים נופלים בשבי ועוברים עינויים. שנים לאחר מכן, בלונדון, באומן מגלה גופה שהושחתה המשליכה אותו לימים החשוכים של הג'ונגלים בבורמה, ולמסע זעם מסחרר.
» "דרך הנקמה" - אנתוני וארן, כנרת זמורה ביתן - 98 שקלים

צילום: יח"צ

אלה פיי מפוחדת. היא אינה מבינה מה היא עושה במוסד שרסטון הידוע לשמצה. אמנם היא מעט התעצבנה בעבודה, דבר שגרם לה לנפץ את זכוכיות החלון שם, ובכל זאת - להגיע למוסד לחולי נפש? "הנשף" הוא סיפור אהבה היסטורי המתרחש בקיץ השרבי של 1911, ומביא את סיפורה של תשוקה ואובססיה מסוכנת.
» "הנשף" - אנה הופ, משכל - 98 שקלים

הנשף - עטיפת הספרצילום: יח"צ

הוא אמנם נופל על קטגוריית ספרי הנוער, אבל "הזיכרון היחיד של פלורה בנקס" פשוט יחמם לכם את הלב. 'תהיי אמיצה' כתוב על היד של פלורה בנקס, נערה בת 17 הסובלת מהפרעת זיכרון נדירה, הגורמת לה לשכוח דברים שקרו לפני כמה שעות. נשיקה עם נער אחר, משנה את התמונה, ולוקחת את פלורה להרפתקאה אותה לא תשכחו מהר.
» "הזיכרון היחיד של פלורה בנקס" - אמילי בר, ידיעות ספרים

הזיכרון היחיד של פלורה בנקס - עטיפת הספרצילום: יח"צ

בביתה המאובטח שבקייפטאון, כותבת קלר ואלד, סופרת דרום אפריקאית רשימות המופנות אל בתה שנעלמה שנים רבות לפני כן. קלר היא בת למתיישבים לבנים, שחיה את שנות חייה האחרונות בדרום אפריקה השסועה והאלימה שלאחר שלטון האפרטהייד. בתה, לורה, היתה שותפה למאבק בשלטון הגזעני הלבן, ועקבותיה נעלמו במפתיע. רק דרך הרשימות שקלר כותבת, היא מצליחה סוף־סוף לחשוף את הסוד שהיא מסתירה שנים רבות כל כך.
» "מכה על חטא" - פטריק פלאנרי, אחוזת בית - 98 שקלים

מכה על חטא - עטיפת הספרצילום: יח"צ

מקור

סבא שמתגייס לצבא, זוג שמחפש את חוף הים של ירושלים, ותמרה שנוסעת לברלין שקיימת רק על קיר הפייסבוק שלה הם גיבוריו של קובץ הסיפורים "חוף הים ירושלים" של עידו גפן. גפן, יליד 1992, הוא סטודנט בתוכנית הבין־תחומית לתלמידים מצטיינים על שם עדי לאוטמן באוניברסיטת תל אביב. זהו ספרו הראשון.
» "חוף הים ירושלים" - עידו גפן, זמורה ביתן - 94 שקלים

חוף הים של ירושלים - עטיפת הספרצילום: יח"צ

ערב המלחמה שתשנה הכול, מובא סיפורו של נער בן ארבע-עשרה, היושב עם משפחתו בערב במטבח מול רמקול עץ המשדר את נאום הברכה לחג של ראש הממשלה לוי אשכול. "השנה האחרונה" הוא ספרו התיעודי של יגאל סרנה, שהיא ערבוביה של הפרטי והלאומי, האינטימי והפוליטי.
» "השנה האחרונה" - יגאל סרנה, משכל - 98 שקלים

השנה האחרונה - עטיפת הספרצילום: יח"צ

אהבה לצד גזענות, קרבה ובדידות הם רק חלק ממרכיבי הספר "רומן שחור לבן" של עמוס טלשיר, המתאר את סיפורו של ארצי, צלם מוערך, שמוצא את עצמו עד לתקרית אלימה וגזענית, דבר שיוביל אותו עם השנים לתיעוד החברה הישראלית במערומיה, ומציב לפני הקוראים תמונת מראה מטרידה אל מול המציאות.
» "רומן שחור לבן" - עמוס טלשיר, מטר - 95 שקלים

רומן שחור לבן - עטיפת ספרצילום: יח"צ

ספרי מתנה ועיון

אהוד מנור, דיוויד ברוזה, אביב גפן, ברי סחרוף, שלמה ארצי, שלום חנוך, יהודית רביץ, אהובה עוזרי ועוד הם רק חלק ממרשימת המכובדים שהצלם אילן בשור צילם במהלך השנים, ועכשיו מופיעים בספרו החדש. "אילן בשור - מצלם תרבות ישראלית" הוא ספר המאגד צילומים של 100 אנשי תרבות מובילים, אותם צילם בשור במהלך שנות הקריירה שלו, עבור עטיפות לתקליטים, מופעים וכרזות להצגות. 
» "אילן בשור - מצלם תרבות ישראלית" - עיצוב: כרמי אהוביה - 150 שקלים

אילן בשור - מצלם תרבות ישראלית - עטיפת הספרצילום: יח"צ

עם הספר הזה בוודאי רבים יזדהו. "האיש שאהב את הטלפון שלו יותר מדי" הוא ספרו התשיעי של יובל אברמוביץ', על האיש שאוהב את הטלפון שלו יותר מדי, יותר מאת עצמו, יותר מאת בנותיו, יותר מאת הוריו, יותר מאת ארצו. הוא האיש שמכור לצלצול, לרטט, לריגוש, ללייק, לשיתוף ולסמיילי. נשמע מוכר?
» "האיש שאהב את הטלפון שלו יותר מדי" - יובל אברמוביץ', הוצאת הרשימה - 64 שקלים

האיש שאהב את הטלפון שלו יותר מדי - עטיפת הספרצילום: יח"צ

רובנו מכירים בעיקר את הקומיקס של מארוול או של די.סי, אבל עולם הקומיקס הוא הרבה יותר מאשר גיבורי-על. ספר חדש בשם "הפוליטיות של הקומיקס - מסופרמן ועד טינטין" שכתב דני פילק בהוצאת רסלינג יעשה לכם סדר בנושא מאסטריקס ועד קומיקס דרום-אמריקאי.
» "הפוליטיות של הקומיקס - מסופרמן ועד טינטין" - דני פילק, הוצאת רסלינג - 78 שקלים

הפוליטיות של הקומיקס - מסופרמן ועד טינטין - עטיפת הספרצילום: יח"צ

"בתשרי נתן הדקל פרי שחום נחמד", "ירושלים של זהב", "לו יהי", "מחר" ו-"חורשת האקליפטוס" הם רק חלק משיריה של נעמי שמר שנחקקו לכולנו בלב. ספר חדש בשם "על הדבש ועל העוקץ" מאת מוטי זעירא מביא לראשונה, את סיפור חייה המלא של שמר, וחושף בו פרקים לא מוכרים עד כה.
» "על הדבש ועל העוקץ, נעמי שמר, סיפור חיים" - מוטי זעירא, כתר - 118 שקלים

על הדבש ועל העוקץ - עטיפת הספרצילום: יח"צ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ