חדשות אמנות: גלריה חדשה בעמק חפר

מי מציע פרס לצלם מצטיין? מי הולך למכור מתנות לחג? ומי מנסה לגייס כסף להוצאת ספר קומיקס?

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנחה נופה, עכבר העיר

כניסתה של גלריה חדשה לחיינו היא תמיד דבר משמח. "ART & ABOUT GALLERY" היא גלריה שנפתחה החודש באיזור התעשיה בעמק חפר, המציעה מקום שכולו מוקדש רק לאמנות ותרבות. למה דווקא עמק חפר? על כך משיבה אוצרת הגלריה, לי-מור כהן: "פתיחת הגלריה דווקא בעמק חפר היא הניסיון שלי לייצר את האווירה הזאת גם כאן. המטרה היא שלכל אחד בישראל תהיה יצירת אמנות בבית. אנחנו מרעננים את האוצרות בגלריה אחת לחודשיים, ובנוסף מפיקים ארועי אמנות חיצוניים כגון, תערוכת יחיד של זיו קורן, שיח גלריה על אמנים ועוד".מבנה הגלריה מחולק לחללים מעוצבים בהם גלריית אמנים, ומתפרש על שטח של 1000 מ"ר. בנוסף יינתנו במקום שירותי עזרה לאמנים בקידום יצירותיהם: שירותי מכירה, צילום עבודות, הפקת תערוכות וגם שירותי ייעוץ והכוונה, כאשר כל אמן מוזמן להציע את עבודותיו.איפה: ART & ABOUT GALLERY, צבי הנחל 7, עמק חפרקודש לאמנות. "ART & ABOUT GALLERY" (צילום: יח"צ)שי לחג אמנם החגים עדיין לא כאן, אבל אף פעם לא מוקדם מדי לחמם מנועים ולהתכונן. בית המכירות תירוש יקיים במהלך מרץ יריד אמנות, שיכלול 14 גלריות ומספר פרויקטים עצמאיים של גלריות ואנשי שדה מובילים בתחום. ביריד יוצגו עבודות אמנות רבות, החל מאמנות מודרנית ועד אמנות עכשווית. העבודות יוצבו בביתנים עצמאיים של גלריות ישראליות, בהם: גלריה רוזנפלד, גלריה זימאק, גלריה פינברג, גלריה שטרן, גלריה ליטבק קונטמפוררי, גלריה משרד תל אביב, גלריה פחות מאלף ועוד.» יריד האמנות ARTi - לכל הפרטיםמתי: חמישי ה-10 במרץ עד ראשון ה-13 במרץאיפה: בית המכירות תירוש, הרצליה"דיוקן", 2009, עבודה של יצחק ירקוני, מתוך הביתן של גלריה משרד (צילום: יח"צ)לנוסעים לחו"ל מוזיאון המומה שאף פעם לא מאכזב, מציג בימים אלו תערוכה הסוקרת את עבודותיו של ג'קסון פולוק. בתערוכה מוצגים כ-50 עבודות ציורים, רישומים, הדפסים מהאוסף של המוזיאון, המציגים את מורשתו של אחד מהאמנים הגדולים והמשפיעים שיצאו מאמריקה. התערוכה תוצג עד ה-1 במאי.איפה: מוזיאון המומה, 11 WEST 53 STREET, NEW YORK, NY 10019אז מי הוא ג'קסון פולוק? 3 דקות וקצת על האמן:קול קורא

המחלקה לצילום בבצלאל מפרסמת בימים אלו קול קורא עבור פרס בצלאל לצילום, שיוענק לאמן מקומי/בינלאומי שעבודתו משקפת רגישות להקשרים לוקאליים. סכום הפרס יעמוד על 12,000 שקלים, זאת בנוסף לתערוכת יחיד שהוא יקבל בבגלריה לצילום בצלאל. אם אתם מעוניינים שלחו את העבודות על מסמך PDF למייל:  photography@bezalel.ac.il.

בעתיד (אולי)

ליוצר הקומיקס ניר שחרור יש חלום - להוציא ספר המאגד את כל יצירותיו. לפני כשנה וחצי פתח שחרור עמוד בפייסבוק בשם 'CARTOONISH' אותו הוא מעדכן על בסיס יום יומי עם קומיקסים וקריקטורות של משחקי מילים ומחשבות, בספר העתידי מתכנן שחרור להכניס את הקטעים שפורסמו לצד חדשים. אם ברצונכם לעזור, כנסו לאתר הדסטארט.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ