מה הקשר בין ספרים למחאה החברתית?

לקראת סוף השנה יוצגו פרוקייטים ייחודים בתערוכת הבוגרים של הנדסאים אוניברסיטת אריאל. התערוכה מראה כיצד ניצן לשלב בין חזון חברתי, השכלה ועיצוב ברמה גבוהה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

כמידי שנה, גם השנה תתקיים תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל. התערוכה תיפתח ביום שלישי ה-9 ביוני, במהלכה יציגו בוגרי המחלקה את פרויקט הגמר שלהם. פרויקט הגמר מהווה את השלב האחרון בתכנית הלימודים לקראת קבלת תואר הנדסאי. זהו פרויקט עיצוב אישי, שאותו מפתח הסטודנט מהשלב הרעיוני ועד שלב היישום, הכל תחת כנפי המחלקה ובהנחיה אישית של סגל המרצים וראש המחלקה. מגוון הפרויקטים מעורר עניין והשראה בנושאים קהילתיים וחברתיים, סביבתיים ותרבותיים עכשוויים. הבוגרים מציגים בפרויקט הגמר עיצוב חדשני וחשיבה שיווקית ויזמית של מעצבים בעלי כישרון ויכולת מקצועית גבוהה, שאותה רכשו הסטודנטים במחלקה. אלו בוגרים בעלי סגנון ואמירה אישית וייחודית, המשתלבים בשוק העבודה.

» תערוכת בוגרים עיצוב תעשייתי אריאל

שלומית קריגמן, סטודנטית מהמחלקה לעיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל עיצבה ספריה ציבורית שמתוכננת בהתאמה לעמודי התאורה ברחוב. "מדובר בפרויקט חברתי קהילתי ראשון במעלה", מסבירה קריגמן על הפרויקט, "ספריה ציבורית איננה המצאה חדשה, אך באופן מפתיע, יש דוגמאות מועטות לכך בעולם. בחרתי בפרויקט הזה משום שאני רואה בו חשיבות עצומה בעידן של טלפונים ניידים וניכור בין אנשים במרחב הציבורי, מדובר על פרויקט בעל פוטנציאל לחבר בין אנשים וגורם לאינטראקציה ותקשורת בין אישית. הפרויקט הופך את הסביבה האורבנית ליותר חמה וביתית, ופחות קרה ומנוכרת".

פרויקטים חברתיים. תערוכת הבוגרים של אוני' אריאל (עבודה של שלומית קריגמן)המעצב מיכאל שוסטרמן, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל, מסביר על ייחודיות הפרויקט: "מדובר בעיצוב שמתאים לסביבה האורבנית של עיר גדולה, כאשר לכל אחד מן העוברים ושבים יש נגישות חופשית לכל ספר לזמן בלתי מוגבל ובחינם. ההתקן עמיד בפני נזקי מזג האוויר וונדליזם וניתן לקחת או להחזיר את הספרים בכל אחת מהתחנות הפרוסות בעיר". פרויקט הגמר של קריגמן יוצג לצד פרויקטים של שאר חבריה ללימודים במהלך תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל שתתקיים ביום שלישי ה-9 ביוני 2015.

אמירה אישית וייחודית לכל בוגר. מתוך תערוכת הבוגרים של אוניברסיטת אריאלפרויקט בולט נוסף אשר יוצג בתערוכה הוא ה-CAMPKIT ערכת אביזרי נוחות נלווים לבניית זולה בשטח. "מה שמייחד את הפרויקט זה שמצד אחד הוא מאוד עיצובי ומקורי, ומצד שני, כולל בתוכו אביזרים פרקטיים ושימושיים ביותר", כך מסביר שוסטרמן. "כשהתחלתי לחשוב על הנושא לפרויקט, ישר חשבתי על משהו מהעולם שלי - ככה מגיעות ההמצאות הכי טובות", מסביר עומרי הדרי, מעצב הפרויקט. "אני מאוד אוהב לטייל ולישון בחופים, ותמיד יש דברים שחסרים, שאתה מרגיש שאם הם היו - זה היה משדרג את החוויה כולה והופך אותה למושלמת. בדיוק בגלל זה, חשבתי על ה-CAMPKIT, שמאגד בתוכו שישה אביזרים נלווים החשובים לכל יציאה לשטח והופכים אותה לחוויה מושלמת. בין האביזרים יש תאורת לד, מתקן פח אשפה ומאפרה, מתלה למגבות, רמקול, safe zone לטלפונים ניידים וכו'".

עוד מסביר שוסטרמן על חשיבות התערוכה: "השקת תערוכת הבוגרים במחלקה לעיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל, מהווה חוד החנית של כל תקופת הלימודים. הדרישות מן הסטודנטים במחלקה משתוות לדרישות של פיתוח ועיצוב מוצר אמת ללקוח או חברה בשוק החופשי, ממחקר ופיתוח, מסקיצות והדמיות תלת ממד ועד תכנון לייצור והפקת מודלים להיתכנות. במסגרת המחלקה, הסטודנטים מקבלים את כל הליווי, ההדרכה וההנחיה הנדרשים לכל אורך מסלול הלימודים, ממיטב המרצים ואנשי המקצוע בתחום. התערוכה היא זמן האמת של בוגרי המחלקה, ומאפשרת להם להציג לקהל הרחב את המוצרים שלהם ולהיחשף כמעצבים לכל דבר ועניין, כל אחד בסגנונו וייחודיותו".

על סביבה וקהילה. מתוך תערוכת הבוגרים של אוני' אריאל (עבודה של רועי הרפז)ד"ר יוכבד פנחסי- אדיב, ראש המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל, מוסיפה ואומרת: "התערוכה הינה פרויקט המעיד על יכולתם של בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי באריאל להשתייך לקהילת מעצבי המחר. בוגרי המחלקה, בדרכם להשתלב בתעשייה הישראלית בעיצוב המוצר, תוך הסתכלות קדימה אל עיצוב וייצור כחול לבן, לדחיפת הכלכלה הישראלית קדימה. איכות פרויקטי הגמר מעידה על הליך הכשרה נכון, בה הסטודנט קיבל כלים עדכניים, והתנסה אל מול התעשייה כחלק מלימודיו, מול אנשי עשייה, הכל כדי להפוך למומחה בתחומו ולנדרש בתעשייה. התעשייה הישראלית, זקוקה למעצבים אלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ