ביקורת הגבולות של הקריקטוריסט נוסקו

התנהגות מביכה של ניצבים במשטרה, התלהמות של פוליטיקאים ותרבות הערסים במדינה - הקריקטוריסט ניסים חזקיהו זועם על מה שקורה ופותח בתערוכה חדשה הנותנת מבט קריקטוריסטי על התנהלות ישראלית חסרת מעצורים

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביקורת גבולות - תערוכה
מנחה נופה, עכבר העיר

ארץ ישראל השלמה, גבולות 67' וחופש הפרט - בוודאי יצא לכם לשמוע את עולם המונחים הזה לא מעט בזמן האחרון, אם במהדורות החדשות ואם בהצהרות הפוליטיקאים לקראת הבחירות. בעינו המאוירת, יצא הקריקטוריסט נוסקו (ניסים חזקיהו) לחקור את לקסיקון המושגים "גבול" ו"קצה" במציאות הישראלית בתערוכה חדשה "ביקורת גבולות" שתפתח בשבת ה-28 בפברואר בסינמטק תל אביב. בתערוכה שואל נוסקו, אם למדינה אין גבולות למה שלאנשים יהיו? רגע לפני הפתיחה, קבלו הצצה לכמה מהעבודות ולפרשנותו של נוסקו למצב במדינה.

ערסת לבד?
"אני מודה שיש לי אלרגיה גדולה לפרחות וערסים. אין לי גרם ריספקט לאנשים שלא יודעים לתת כבוד מינימלי לזולת ומתלהמים בוולגריות. פארסת 'מכירת השוקולד' בטיסת ישראייר שנחשפה השבוע חידדה את העניין ושיקפה את התרבות העגומה: הערסיות זועקת עד השמיים".

הערסיות זועקת עד השמיים
"הוא קוסם של מילים, להטוטן של פטפטת, מלך הפלברות ואשף הנאומים. זה מה שעושה ראש הממשלה שלנו, כבר תשע שנים במצטבר, ומעבר למילים - אין כלום. פאסאדה של דובר רהוט, ריק מתוכן, חף מעומק ונעדר עשייה. עכשיו הוא רוצה להיבחר שוב כדי להמשיך לדבר. אז איירתי את הדיוקן של נתניהו עשוי מ'בלה בלה' ובלון הדיבור, ובכן, זה אכן בלון".

פאסאדה של דובר רהוט. 
"חברת הכנסת מירי רגב, האישה, הדגל והכפיים. גבולות הביטוי והשיסוי שלהגברת הראשונה של הליכוד נפרצים בכל פעם מחדש בקולות שבר צורמיםוצעקות רמות. ולחשוב שהליידי הזו הייתה פעם דוברת צה"ל".

מחסום הקול
"אני לא מקנא ביצחק הרצוג. טוען רציני לכתר, איש ראוי עם קבלות של עשייהציבורית ונצר למשפחה מכובדת. אבל במקום לרדת לעומקה של האלטרנטיבה השלטונית - הויכוח מתמקד בגבהים של הקול שלו. כמה נמוך עוד אפשר לרדת בבחירות האלה".

הויכוח מתמקד בגבהים של קול. מחסום הקולהגבולות הפתוחים "הניצבים במשטרה לא נחים לרגע. יומם וליל הם ניצבים על משמרתם ונלחמים בפשיעה. אבל מאחוריהם מסתתרת אמת מטרידה. מטרידה מאוד. בעיקר שוטרות. אז הנה שורה של קציני משטרה בכירים שפותחים את סגור ליבם".

לא נחים לרגע. הגבולות הפתוחיםתסמונת שומר הגבול
"הש.ג. המטאפורי עובד כבר שנים אצל המנהיגים שלנו. גבולות האחריות של רוה"מ הן צרות ומוגבלות מסתבר ולפאדיחות אין אבא. רק אב בית. אז הגיע הזמן באמת לעשות כבוד בטקס פרס ישראל הקרוב לאיש והבוטקה".

התערוכה "ביקורת גבולות" תוצג החל מיום שבת ה-28 בפברואר עד שישי ה-13 במרץ בסינמטק תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ