פקק צבע: יצירת אמנות אורבנית משתלטת על מתחם הבורסה

מתחם הבורסה ברמת גן מעולם לא נראה שובב יותר: בפרויקט שיוצג במקום בחודשיים הקרובים נצבעו הבניינים והמדרכות בצומת ברמת גן בפסים צבעוניים ענקיים 

אורין ויינברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורין ויינברג, עכבר העיר

"פקק צבע", יצירת אמנות אורבאנית ענקית שטרם נראתה בארץ, תוצג במתחם הבורסה ברמת גן על פני צומת סואן שבין הרחובות הרקון-שוהם-מנחם בגין - אחד הצמתים הסואנים במתחם. העבודה בולטת כל כך, עד שהיא לוכדת את מבטם ואת תשומת לבם של העוברים והשבים, והיא עושה זאת באמצעות צבעים עזים וקומפוזיציה שמקניטה את המגדלים בצומת.

המעצב נוי נוימן, שביצע את הפרויקט, התבקש לתת אינטרפרטציה למתחם העירוני העמוס ולהפיח בו חיים. התוצאה היא אותו "פקק צבע", שצובע את הצומת השוקק ומשדר שמחת חיים והתעוררות. "הפרויקט נולד מתוך רצון לפעולה אמנותית-עיצובית שתפיח חיים במרחב האורבני המבוטן והאפרורי. אחד הרעיונות היה לצבוע בצבעים חיים ושמחים את הצומת, בפסים, אשר מדגישים את היופי שבגריד האורבני וטוענים אותו במשמעות חדשה", אומר נוימן. "אופן הביצוע הוא צביעה בטכניקה של יריעות שנדבקות על ידי חימום לאספלט ושימוש במדבקות ויניל ושמשוניות צבועות"."פקק צבע" יוצג במשך חודשיים בלבד. הפרוייקט ממשיך את סדרת הפרוייקטים החברתיים-אמנותיים שמתקיימים במתחם הבורסה בחודשים האחרונים ביוזמת עיריית רמת-גן.מפיחים חיים בבורסה. הצצה אל תהליך העבודה בהילוך מהיר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ