הגלריות של תל אביב: האמנות הנאיבית של ג'ינא

תמימות מרעננת עם סצנות פשוטות, פרטנות מדוקדקת ופרספקטיבה ילדית - גלריה ג'ינא מבקשת להזמין אתכם לעולם של אמנות נאיבית. מדור חדש מכיר לכם את הגלריות של תל אביב והאנשים העומדים מאחוריהם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בלב תל אביב, ברחוב דיזנגוף הסואן, בין חנויות מעצבים יוקרתיות מסתתרת לה גלריה קסומה במיוחד - גלריה ג'ינא. זוהי גלריה קצת אחרת. לא תראו בה מיצגי וידיאו חדשניים, ולא צילומים מפתיעים, זוהי גלריה לאמנות נאיבית, הנותנת במה לאמנות שנתפסת בעיני רבים לאמנות ילדית ונגישה, בגלריה תערוכות מתחלפות של ציורים נאיבים מכל העולם. "במהלך נסיעות שניהלתי מסביב לעולם במסגרת עבודתי כעו"ד שכיר, נתקלתי ביצירות מזרם האמנות נאיבית", מספר דן טשיל, בעלי גלריה ג'ינא. "התחלתי לאסוף ציורים ופתאום הבית שלי הפך להיות גלריה, הקירות התמלאו בציור נאיביים וראיתי איך אנשים שמבקרים בביתי מוקסמים ממה שהם רואים. וכך נולד בי הרעיון להקים את גלריה ג'ינא בשנת 2003, הגלריה היחידה בהיסטוריה של העולם המציגה אמנות נאיבית בינלאומית". עולם קסום בתמימות מרעננת. גלריה ג'ינא (צילום: יח"צ)שם הגלריה: גלריה ג'ינאשנת הקמה: 2003בעלים: דן טשילאוצרים: דן טשיל ובשמת הראובניז'אנר: אמנות נאיביתמי אנחנו: "הגלריה היא הראשונה בהיסטוריה שהוקמה על מנת לאפשר לעולם להבין מהו הז'אנר הנקרא אמנות נאיבית. הגלריה מציגה עבודות של מעל ל- 200 ציירים מ- 33 מדינות בעולם. הז'אנר הנאיבי מציג עולם קסום בתמימות מרעננת עם סצנות פשוטות, קלות הבנה, אידיאליזציה של החיים, פרטנות מדוקדקת, בפרספקטיבה ילדית וקנה מידה אישיים. ציורים נאיביים מקרינים המון אהבה, שמחה, לבביות ורוגע". אמנות נאיבית: "נאיביזם או אמנות נאיבית מתאפיינת בתמימות מרעננת ובשימוש בצבעים עזים, פרספקטיבה ילדית וקנה מידה אישי ייחודי. היא מתארת סצנות פשוטות, קלות להבנה מחיי היום-יום".פרגון: "גלריה ברנרד, גלריה אנגל, גלריה דן וגלריה שטרן – בכל אחת מהגלריות האלו מציגים ציירים עם סגנונות מגוונים וכיוונים מעניינים".

צור קשר: "זו הגלריה הראשונה בהיסטוריה שהאמנים לא מגיעים לגלריה אלא בעל הגלריה מגיע לאמנים, מה שנקרא ההר מגיע למוחמד. אנחנו מציגים כיום אמנים מ-33 מדינות בעולם, כאשר לא לכל האמנים יש את האפשרות להגיע, אני נותן לציירים האלה את הכבוד וההוקרה דרך הביקור שלי בבית שלהם ובזה שהם לא צריכים להביא את הציורים לגלריה. דבר שמאפשר לי להכיר את כל הציורים של האמנים ולבחור בציורים המתאימים ביותר לאופי הגלריה".

איפה מחפשים: "במהלך 30 שנה של אספנות היה לי הכבוד להכיר הרבה ציירים, להיות נוכח בהרבה תערוכות ולקרוא הרבה מאמרים, ספרים וכתבות על העולם הזה. הכנתי קלסרים ותיקיות על האמנות הנאיבית ברחבי תבל. וכשהחלטתי לכסות מדינה מסוימת עבור גלריה ג'ינא חזרתי לתיקיות האלה והיה לי את החומר ההתחלתי ואז המשכתי את המחקר שלי ועיון במדינה ובאמנות בה בכתבות ובאינטרנט וכך החלטתי איזה ציירים אני רוצה לבקר".תערוכה בלתי נשכחת: "'סופיה, ציירי לי אופרה' של הציירת הנאיבית מיוון סופיה מאזארקי קאלוירופולו. בטרם הפכה לאמנית נאיבית היתה סופיה זמרת סופרן בויינה סטייט אופרה. כשהחליטה לפרוש מחיי הדיווה באופרה, ידידיה הזכירו לה כמה היא מוכשרת בציור, ולכן החליטה לחזור לתחום ולצייר את העולם שהכי מוכר לה: האופרה. גלריה ג'ינא החליטה לקיים תערוכה מיוחדת עבור ציוריה המיוחדים של סופיה בבניין האופרה, וכן גם בגלריה ג'ינא".מה מוצג היום: "'בארץ אהבתי'- האמנות הנאיבית ממרכז אמריקה. זוהי תערוכה המציגה את עבודותיהן של יותר מ-30 אמנים נאיביים משבע מדינות ממרכז אמריקה. בעובודת ניתן לראות השפעות מהמיתולוגיה, המיסטיקה, התרבות והמסורת הילידית-מקומית". חושבים שהגלריה שלכם מתאימה? שלחו לנו ל- minhan@mouse.co.ilאמנות נאיבית ממרכז אמריקה. "בארץ אהבתי" (מתוך התערוכה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ