חדשות האמנות: העולם שייך לאמנים הצעירים

נופי ישראל בראי האירוטיקה, תערוכת כישרונות צעירים בשנקר, נחום גוטמן לכל דורש ואישה אחת שמחפשת בית. והרי החדשות

אורין ויינברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורין ויינברג, עכבר העיר

איזו תערוכה חדשה אסור לפספס? מי זכה בפרס? אילו אירועים מיוחדים מתקיימים בזירה האמנותית ועוד ידיעות מעניינות שלא תמצאו בשום מקום אחר. כל העדכונים האחרונים:

אמנות עם טוויסט

אין כזה דבר "יותר מדי אמנות": גלריה חדשה לאמנות עכשווית ישראלית ובינלאומית נפתחה בדיזינגוף סנטר בתל אביב, בניהולו של רון לאופר. בגלריה, שזכתה לשם Art&Twist ומקיימת קשרים עם גלריות ידועות בברלין, פריז, ניו יורק, מיאמי ומקסיקו, מוצגות יצירות אמנות של יותר מ-50 ציירים מהארץ ומהעולם. הגלריה פתוחה בכל יום בין 12:00-21:00, ובימי ו' עד 15:00. אחת לכמה חודשים תיערך במקום מכירה פומבית שלאחריה יוחלפו היצירות, מה שיקרה פעם בשלושה חודשים. » Art&Twist - לכל הפרטים

האירוטיקה שבטבע

על הגבול הדק בין מפשעה לשיח מדברי: בתערוכה "נופים אירוטיים", שתציג בגלריה גרוס החל מה-24 ביולי ועד ה-14 באוגוסט, נפגשים שני אמנים - דן בירנבוים - צייר, ואלדד פניני - צלם. שני אמנים שהמפגש ביניהם היה אקראי לחלוטין. שניהם עוסקים בנופים - דן בירנבוים בנופי הארץ ואלדד פניני בנופי העירום הנשי, ובתערוכתם המשותפת הנופים משתלבים זה בזה. נופי ארץ ישראל הם מטבעם רכים ומעוגלים כחמוקיים נשיים, כבטנים ומפשעות, ובירנבוים בציורי נופיו נותן להם ביטוי ומאפשר לאופציה הזאת להיות מוקרנת. אלדד פניני, בצילומי העירום הנשי שלו, מבטא את הערצתו את הכוח הנשי ומבקש להעצים אותו בדרכו.» נופים אירוטים - לכל הפרטים נופי ישראל כבטנים ומפשעות. "נופים אירוטים" אמנות של סוף שנה

אירועי סוף השנה בשנקר נפתחים רשמית החל מה-17 ביולי, ויכללו מגוון עיצובים, יצירות, פיתוחים וכישרונות שיוצגו במקביל, במספר תערוכות של מחלקות העיצוב והאמנות השונות. האירוע יכלול עבודות של בוגרי מגמות עיצוב תעשייתי, המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה, עיצוב תכשיטים, עיצוב טקסטיל ואפילו המחלקה להנדסת תוכנה תראה נוכחות. גם המחלקה לתקשורת חזותית תצטרף לחבורה, באירוע שיחל ב-22 ביולי ויתקיים על גג בניין שנקר.» לכל תערוכות הבוגרים לשנת 2014 מה עם איזה תומרקין לסלון? נחום גוטמן, ראובן רובין וקדישמן תחת קורת גג אחת: גלריה צמרות תערוך מכירת יצירות של מיטב אמני ישראל, באולם בית סרני שבקיבוץ גבעת ברנר, ב-19 ביולי בין 21:00-11:00. טווחי המכירים ינועו החל מ-100 שקלים ועד לאלפי שקלים ויותר. באירוע יימכרו אורגינליים וליטוגרפיות במחירי חיסול ועבודות אמנות במחירי הנחה.» חיסול אוסף אמנות באולם בית סרני - לכל הפרטיםאישה ללא בית תערוכת יחיד מוזיאלית ראשונה לאמנית ראידה אדון תציג במוזיאון תל אביב עד סוף נובמבר. התערוכה כוללת עבודת וידאו חדשה שיצרה אדון, אישה ללא בית, המתארת את תהליך החיפוש הסיזיפי של האמנית אחר זהות ועוגן. העבודה עוסקת בזהותה המפוצלת של אדון, ומשקפת את החיפוש האוניברסלי אחר בית, חיפוש שהוא אישי ובו בזמן גם קולקטיבי. כיוצרת עכשווית ערבייה, שהווידאו והמיצג הם מכליה המרכזיים, מביאה אדון לקדמת הבמה היבטים אנושיים ומנטאליים של יחידים, החיים בחברות שחוו משבר או מתמודדות עם נסיבות חייהן כמיעוט.  » אישה ללא בית - לכל הפרטיםפעם ראשונה במוזיאון. מתוך "אישה ללא בית"

תמונות יפואיות כמה מילים על אמנות: מוזיאון אילנה גור מאריך את שעות הפעילות במהלך יולי. המקום יהיה פתוח בימי ראשון עד 22:00 ובשאר הימים כרגיל, ומזמין את הציבור למגוון סיורים בליווי מדריכים מקצועיים. מבקרי המוזיאון יוכלו לסייר באופן עצמאי או לתאם סיורי ערב בהזמנה מראש. סיורים מודרכים יכללו פגישה אישית עם אחד האמנים שעבודותיהם תלויות במוזיאון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ