אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אמנים מציגים: ולריו ברוטי בגלריה ארמנו טדסקי

הוא מבקר בישראל, אוהב לקרוא את אתגר קרת ועושה סיבוב אמנותי בתל אביב. האמן האיטלקי ולריו ברוטי מציג תערוכה חדשה

תגובות

הגעתי לישראל לביקור של כמעט שבוע במסגרת פתיחת התערוכה שלי בגלריה ארמנו טדסקי בנוה צדק. בזכות צוות הגלריה אני מתוודע לישראל לא רק כתייר, אלא דרך הישראלים, שדרך חייהם והמנטליות שלהם מאוד מוצאות חן בעיני, מה שבהחלט עולה בקנה אחד עם אהדתי לספרות ישראלית - הסופרים האהובים עלי הם אתגר קרת וא.ב יהושע. הספקתי גם עד כה לבקר במוזיאון לאמנות עכשווית, כך שאני מקווה לשמור על קשר עם חברי בישראל ולהציג שם את ציורי בעתיד.

» ולריו ברוטי - מדלנה - לכל הפרטים

התערוכה המוצגת בימים אלו בגלריה היא מדלנה, זו סדרה של רישומי ילדות הנראים תמימים, אך רק לכאורה, מכיוון שתחתיהם מבעבעים נושאים טעונים הקשורים לעולם הקתולי: מדלנה היא פיגורה בולטת במסורת הקתולית, המבטאת במסגרת תפיסת עולם זו רעיונות כמו גוף ונפש, חומריות ורוחניות. ברבות הימים הפכה הדמות לאחת הפרדיגמות המייצגות את רעיון הרוח וכוח הרצון המתעלים על הממד הגשמי. בסדרת ציורים זו התמות הקתוליות הללו מציפות ומדגישות את הדואליות הסימבולית הטמונה בהן: מי שמתבונן בציורים חווה תהליך רגשי סימולטני של משיכה ורתיעה: מצד אחד התמונות מעוררות בצופה זיכרונות קולקטיביים של ילדות קסומה, אך בה בעת הן גם מטרידות, מכיוון שיש בהן אלמנטים המעוררים פצעי ילדות ותשוקות אפלות ונסתרות.

יש מי שמרחיקים לכת ותופסים את יצירותי כמתנגדות, ואפילו חתרניות, במובן שהם סבורים שהרישומים משקפים סימבולית את הדואליזם הבסיסי במסורת הקתולית, עד כדי כך שהסינתזה של דואליות זו, המתבטאת במלאכת הציור, היא כמעט בגדר התנגדות למשיחת המכחול - הציור מבצע דה־מטריאליזציה ביחס לחלל, החודר דרך הדמויות המצוירות כאילו בכוונתו לחסל את חומריותן.

» ולריו ברוטי - מדלנה, עד ה-10.7. גלריה ארמנו טדסקי, לילנבלום 3, תל אביב.

*#